Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
velik_kazakov - напреднал
2v6 написа:

Добавих на схемата и тези измервания.
Филтри, кранчета и други, ако са необходими за управлението може да ги добавим по-нататък...
Прикачен файл:
Прикаченият файл AWHP basic diagram.JPG вече не е достъпен
1 - Вентилатор
2 - Топлообменник въздух-фреон
3 - Дро....

На тази база и код започнах преди година и засега съм много доволен от резултата. Митсубиши външно тяло, доработка с arduimo, mysensors и domoticz.
Имах само няколко проблема с дефроста (понеже не се случва винаги да обледени), но мисля, че снощи запоследно донаписвах по кода за дефроста и засега работи доста добре. Пробвах няколко (около 4-6) варианта, и последно е алгоритъм от един мултисплит на Митсубиши и засега работи май най-добре.

Прикачен файл

IMG_0499.JPG

Прикачен файл

IMG_0468.JPG

Прикачен файл

domoticz.jpg
2v6 - майстор
Мина и теста на студено:
Прикачен файл:
awhp4_2017_01_08_1145.jpg
awhp4_2017_01_08_1145.jpg (107.96 KиБ) Видяна 1742 пъти
Заради сухия въздух с часове работи без да се включва размразяването :idea:

Допреди около месец имаше "забивания" на контролера при включване на компресора. Смених релетата с OMRON SSR G3MB-202P:
Прикачен файл:
omron_ssr.jpg
omron_ssr.jpg (76.28 KиБ) Видяна 1742 пъти
Оттогава 1-2 пъти е спирал само записа на данните в xively.

velik_kazakov, виждам че и ти си сложил SSR, но са 25 амперови на FOTEK. Какво захранват?
velik_kazakov - напреднал
velik_kazakov, виждам че и ти си сложил SSR, но са 25 амперови на FOTEK. Какво захранват?[/quote]

Сложих, ама тези на компресора (3бр) ги махнах и сега е с контактора оригиналния и с трите десни ssr-а отдясно. Ползвах тези защото го сглобявах за един ден и това имах под ръка. Трябваше да се изместя в новата къща в първата половина на Март и го пуснах за 1-2 дни - беше доста студено тогава. SSR-ите на компресоря изкараха 3-4 дни и единия проби, сигурно вдига високи напрежения докато спира и затова. Тогава върнах по спешност контактора и сег ане смея да го пипам - сигурно на лято ще го пръсна за да се понареди малко. Тези са големи за четирипътния и за нагревателя, а вентилатора мисля да го пусна с регулатор както е на оригиналната платка от Mitsubishi-то. Иначе при един познат във Варна един Омрон 2А работи на четирипътния вентил вече година.

Иначе за студеното и аз съм доволен как работи. Не зацикля да дефроства с последния алгоритъм и доло горе се оправя до към -10. После почва да умалява, но едно Прити му помага когато се наложи :-D .

Прикачен файл

rabota_pri_otricatelni.jpg

Тема "Най-доброто управление на термопомпа въздух-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: