Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Билян - специалист
Сега остана днес да си направя байпас на буфера че жената още ме кара да пускам топло докато къпе децата а с буфера става бавно. Няма смисъл да го топля на вятъра
Ahmakov - специалист
пет май 31, 2019 3:46 pmшоп написа:
пет май 31, 2019 1:49 pmБилян написа:

След консултация с Боян на който дължа всичко покрай мойта машина направих бойлера да се загрява директно през топлообменника на тп и стана идеално сега бойлер от 400 литра го топля за 30мин. Дори стана като проточен пускам душа и помпата и тя наваксва даже спира .
Радвам се за отличните резултати. Който е чел темата/или ще я чете за напред/ ще види моя спор с Ахмаков, който спореше и си залагаше "дипломата", че ТП и БГВ на проточен принцип са несъвместими и невъзможни неща.
ЕХААА... 400 литров проточен бойлер...
Ahmakov - специалист
пет май 31, 2019 4:23 pmБилян написа:
Сега остана днес да си направя байпас на буфера че жената още ме кара да пускам топло докато къпе децата а с буфера става бавно. Няма смисъл да го топля на вятъра

Щом се налага да го топлиш, явно не е вързан както трябва.
Билян - специалист
пет май 31, 2019 7:24 pmAhmakov написа:
пет май 31, 2019 3:46 pmшоп написа:
пет май 31, 2019 1:49 pmБилян написа:

След консултация с Боян на който дължа всичко покрай мойта машина направих бойлера да се загрява директно през топлообменника на тп и стана идеално сега бойлер от 400 литра го топля за 30мин. Дори стана като проточен пускам душа и помпата и тя наваксва даже спира .
Радвам се за отличните резултати. Който е чел темата/или ще я чете за напред/ ще види моя спор с Ахмаков, който спореше и си залагаше "дипломата", че ТП и БГВ на проточен принцип са несъвместими и невъзможни неща.
ЕХААА... 400 литров проточен бойлер...
Толкова е за да работи на 43 градуса
Билян - специалист
пет май 31, 2019 7:29 pmAhmakov написа:
пет май 31, 2019 4:23 pmБилян написа:
Сега остана днес да си направя байпас на буфера че жената още ме кара да пускам топло докато къпе децата а с буфера става бавно. Няма смисъл да го топля на вятъра

Щом се налага да го топлиш, явно не е вързан както трябва.
Буфера ли или не разбрах
Ahmakov - специалист
пет май 31, 2019 8:35 pmБилян написа:
пет май 31, 2019 7:24 pmAhmakov написа:


ЕХААА... 400 литров проточен бойлер...
Толкова е за да работи на 43 градуса
Репликата не беше към теб...
пет май 31, 2019 4:23 pmБилян написа:
Буфера ли или не разбрах
Да,буфера.
Билян - специалист
Приемам всякакви съвети да стане както трябва
пет май 31, 2019 9:46 pmБилян написа:
Приемам всякакви съвети да стане както трябва
Направи си байСпас!
Ахмаков не те разбра, вероятно щото няма буфер и няма наблюдения.
Така мисля.
Билян - специалист
Направих го сега вече е друго топлото тръгва за 4мин. Преди беше за 20мин. без бай Спас май няма начин
Ahmakov - специалист
пет май 31, 2019 10:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет май 31, 2019 9:46 pmБилян написа:
Приемам всякакви съвети да стане както трябва
Направи си байСпас!
Ахмаков не те разбра, вероятно щото няма буфер и няма наблюдения.
Така мисля.
Всички не можем да сме пожарникари, та да сме виждали буфер и да имаме наблюдения. :wink:

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: