Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
+1
radius - майстор
Редно е и да кажете най-добрите, ей така, за баланс и улеснение на обърканите клиенти.
шоп - майстор
Геотерм за мен са номер 1
Признавам си пристрастен съм, защото от собственика съм получил огромна лична помощ и съдействие при подготвяне на схема и елементи на една нова моя ТП
Помогнал е и на много други съфорумци.

Обаче май не правят въздушни ТП
a_stoev - майстор
чет ное 21, 2019 5:53 amшоп написа:
Фреонова серпентина в бойлера е идеална за БГВ
Особено ако е преди четрипътния ще имаш топла вода и лятото докато се охлаждаш.
Но все пак основната кондензация и топлообмен са си в пластинчатия кондензатор.

Не случайно всичко фабрични машини са с пластини.

Една фирма чието име започва с Гео прави ТП с кожухотръби, затова и никой не е доволен

Между другото ми изпадна един такъв..... 43 килограма меден кютук дълъг 1 метър
Ааа недей така. Кожухотръбни до мегават съм срещал. И китайски и френски. Китайците много си ги ползват в по голямата техника. Ако има драма не е от топлобменника.
шоп - майстор
Имах впредвид, че кожухотръбите си ги прави самата фирма започваща с Гео

Как и до колкок са изчислявали температурен напор, площ, потоци, число на Рейнолдс и т.н. само те си знаят.

При Боян на живо видях тези медни кютуци и тогава оцених един техен +
Трудно ще се задръстят от пясък и котлен камък, затова от колега от форума купих една тройка за един друг проект, където ще са вода/вода и фреон няма да минава през тях.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е - ако има недоволни клиенти от нечие производство не е заради кожухотръбните топлообменници :) . Аз също съм ползвал за отопление на басейн и мога да кажа, че няма по-подходящо решение за мръсна вода
kabel96 - специалист
Знае ли някой къде зачезна Боян,трябва ми консултация за паралелна работа на 2 компресора 18 ки.
Билян - специалист
Идва лято и взех на децата надуваем басейн събира 3куб вода има помпа за почистване та ми дойде идея да го топля. Имам топлобменник меден от една измислена термопомпа на нашенска фирма та си мислех дали да въртя вода през него от моята термопомпа вода вода или да взема едно външно тяло ида си стане друга помпа въздух вода. Някой правил ли е това упражнение.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, пробвай де, щом го имаш. Не знаем мощност/площ на топлообменника, но 3м3 са нищо

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: