Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Билян - специалист
ср окт 07, 2020 7:57 amAhmakov написа:
вт окт 06, 2020 9:26 pmшоп написа:
Това е тема за ТП вода-вода
И цитираните хора въздухари не правят.
Тя темата е за ТП вода-вода, но не купу си от... а всеки??? може??? да си направи сам...
А дано, ама надали...
Само търпение, след 200 - 300 години, ще се научат и въздухари да правят.
А вие дали ще можете освен спам друго да правите тогава.
joomlla - специалист
ср окт 07, 2020 10:34 pmБилян написа:
ср окт 07, 2020 7:57 amAhmakov написа:
вт окт 06, 2020 9:26 pmшоп написа:
Това е тема за ТП вода-вода
И цитираните хора въздухари не правят.
Тя темата е за ТП вода-вода, но не купу си от... а всеки??? може??? да си направи сам...
А дано, ама надали...
Само търпение, след 200 - 300 години, ще се научат и въздухари да правят.
А вие дали ще можете освен спам друго да правите тогава.
Може ли по някакъв начин да Ви благодаря за този пост?
Ahmakov - специалист
ср окт 07, 2020 10:38 pmjoomlla написа:

Може ли по някакъв начин да Ви благодаря за този пост?
Като вземеш да се псуваш, че си се набутал, може да се сетиш да ми благодариш...
Кат са толкоз хубави, тез двамата хубавци що не си купиха. Кво им плащаш -5900 е ама без ддс, като сложиш и чудото за 400 и то без ддс, помпичка и диференциален термостат за чудото и ...бойлерче на ток няма да ти е излишно....
Ако искаш термопомпа, потърси човек, който се занимава професионално с това, а не такива дето говорят за винтови компресори в битови ТП или че скрул бил по добър от роторен компресор...
Билян - специалист
чет окт 08, 2020 7:02 pmAhmakov написа:

Ако искаш термопомпа, потърси човек, който се занимава професионално с това, а не такива дето говорят за винтови компресори в битови ТП или че скрул бил по добър от роторен компресор...
Може би вие сте този човек. Ако е така покажете ни какво правите. Знам ,че на такива като вас се отговаря с мълчание но не се сдържах
joomlla - специалист
чет окт 08, 2020 9:16 pmБилян написа:
чет окт 08, 2020 7:02 pmAhmakov написа:

Ако искаш термопомпа, потърси човек, който се занимава професионално с това, а не такива дето говорят за винтови компресори в битови ТП или че скрул бил по добър от роторен компресор...
Може би вие сте този човек. Ако е така покажете ни какво правите. Знам ,че на такива като вас се отговаря с мълчание но не се сдържах
[/quot

Съжалявам ако съм Ви засегнал и предизвикал някакво раздразнение. Този форум е едно от малкото места в нашето интернет пространство в което съм "срещнал" доблестни хора, които отделят от своето лично време да ПОМАГАТ на другите. Да са живи и здрави. Успех Ви желая. Стар съм вече.
Билян - специалист
чет окт 08, 2020 9:37 pmjoomlla написа:


Съжалявам ако съм Ви засегнал и предизвикал някакво раздразнение. Този форум е едно от малкото места в нашето интернет пространство в което съм "срещнал" доблестни хора, които отделят от своето лично време да ПОМАГАТ на другите. Да са живи и здрави. Успех Ви желая. Стар съм вече.
Не се отнася за вас а за ахмаков не сте ме разбрал
шоп - майстор
чет окт 08, 2020 9:16 pmБилян написа:
чет окт 08, 2020 7:02 pmAhmakov написа:

Ако искаш термопомпа, потърси човек, който се занимава професионално с това, а не такива дето говорят за винтови компресори в битови ТП или че скрул бил по добър от роторен компресор...
Може би вие сте този човек. Ако е така покажете ни какво правите. Знам ,че на такива като вас се отговаря с мълчание но не се сдържах
Билян. много правилно мислите, че на спамери като Ахмаков не трябва да се отговаря.
И аз и Боян от много време сме обявили, че го игнорираме.

Но със сигурност бъркаш :-) че Ахмаков е професионалното ниво. За мен той е един търговец на японски пълнолетни климатици N та употреба, при това злобен търговец, защото всяка самоделна ТП му подкопава "бизнеса"

По темата: всеки може да си направи ТП вода-вода.
В момента довършвам моята нова ТП
С 5 топлообменника ще е + още един слънце вода. Очаквам да застудее и Боян да ми изпрати контолера за десуперхийтъра.
При интерес мога да приложа снимки, а когато започне отоплителният сезон и данни.
Подготвил съм трифазен електромер, топломер 2" с дебит до 30м3/ч, водомер 2'' с дебит до 30м3/ч
radius - майстор
Аз някъде преди писах, но пак да се обадя- много гръмко и подвеждащо е това "всеки може..." в заглавието. Няма как да е вярно, нито материята е общодостъпна, нито техниката. Че то някои не могат да си отворят щепсела, пък да правят ТП. Все едно да кажа всеки може да свири на цигулка, да сигурно всеки може, ама един ще свири фалшиво, друг ще учи "Тръгнал кос" 10 години.
Билян - специалист
пет окт 09, 2020 6:58 pmшоп написа:

По темата: всеки може да си направи ТП вода-вода.
В момента довършвам моята нова ТП
С 5 топлообменника ще е + още един слънце вода. Очаквам да застудее и Боян да ми изпрати контолера за десуперхийтъра.
При интерес мога да приложа снимки, а когато започне отоплителният сезон и данни.
Подготвил съм трифазен електромер, топломер 2" с дебит до 30м3/ч, водомер 2'' с дебит до 30м3/ч
Давай снимки ще е интересно
шоп - майстор
Ами форума все пак е направи си сам:-)

В този форум има десетки раздели

Всеки, който прецени, че дадеен раздел или тема не е за него може да я пропусне. Лично аз като видя теми за електроника, схеми, диоди, резистори, съпротивления и т.н. ги подминавам, защото нямам интерес.
Но от спортна злоба и най-вече ако имам интерес, ако чета спец. литература 6-12 месеца ще мога да направя някоя джаджа. Има и прости джаджи за начинаещи, има и за профита
И при ТП има системи с 4 елемента, има и с 20. За любители и за напреднали:-)
Преди време нищо не разбирах от Хл. техника, но четох една година, стана ми интересно и схванах основите на парокомпресионните машини.

И накрая ако някой няма желание да си прави нещо сам, а да купува готово....май не е в подходящият форум.

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: