• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
2v6 - майстор
ivosp написа:
Температурата на топлата вода (изходяща от топлообменника) е 3-4 градуса по топла от студената(жълтата крива на графиката).
Когато температурите на входящия и изходящия фреон са близки, топли най-добре. В този случай температурата на изходящия фреон е с 6-7 градуса по-висока от тази на входящата вода.
Когато разликите във фреона станат над 20 оС консумацията е зверска (15А)
Не мога да ти видя графиката. Можеш ли да я качиш тук?
Какви са температурите на водата?
ivosp - помощник
Качвам графиката от вчера, когато през деня беше топличко :)

Изображение

Това е от днес:

Изображение
Топли добре в интервала от 15:10 до 15:30, когато температурата на входящия фреон е по-висока от температурата на входящата вода.
2v6 - майстор
ivosp написа:
Това е от днес:

Изображение
Топли добре в интервала от 15:10 до 15:30, когато температурата на входящия фреон е по-висока от температурата на входящата вода.
Прилича на недостиг на фреон.
Спадането на температурата на "студения фреон" от 15:22 до 15:23 от какво се е получило?
Къде точно я мериш тази температура?
ivosp - помощник
2v6 написа:
Спадането на температурата на "студения фреон" от 15:22 до 15:23 от какво се е получило?
Къде точно я мериш тази температура?
Нямам идея от какво се получило спадането в този диапазон. Чакам да ми дойде CT сензора за да мога да включа в наблюдението и консумираната мощност.

Датчиците на фреона са директно на фреоновите тръби към топлообменника. Датчиците на водата са на разпределителните колектори за студената и топлата вода.
dandan74 - специалист
дай все пак някакви цифри да направим сравнение!
ivosp - помощник
dandan74 написа:
дай все пак някакви цифри да направим сравнение!
Какви цифри те интересуват. Казвай да ги давам. Графиката би трябвало да ти дава информация, ако нещо друго те вълнува казвай.
dandan74 - специалист
при мен разликите на фреона са 15-20 градуса и това не ми харсва а на водата са 5-7.и аз си мисля че когато температурите на фреона вход изход са близки-следва да отдава най добре,което ме навява на мисълта че или топлообменника е голям/въпреки че е 8 кW/,или климатика слабее/въпреки че е фуджи 24-ка мултисплит,и номинала му е 8 кW/.
2v6 - майстор
dandan74 написа:
при мен разликите на фреона са 15-20 градуса и това не ми харсва а на водата са 5-7.и аз си мисля че когато температурите на фреона вход изход са близки-следва да отдава най добре,което ме навява на мисълта че или топлообменника е голям/въпреки че е 8 кW/,или климатика слабее/въпреки че е фуджи 24-ка мултисплит,и номинала му е 8 кW/.
Мощността на топлообменника и климатика се променят непрекъснато, но общо взето са винаги равни.
Ако климатика ти е 8kW номинал, при външна температура 0 градуса със сигурност е под 7...

Високата температура на вход на топлообменника се получава обикновено при много студена външна пита. Тогава там се задържа голяма част от фреона в течна фаза и се получава недостиг на фреон...

https://xively.com/feeds/25242
ivosp - помощник
Вчера идва човек с който изтеглихме фреона и наляхме наново по везна. Няма разлика в работата на машината т.е. отпада варианта липса на фреон.

Вечерта разкарах съпротивлението от въздушния датчик на климатика и пуснах дистанционното на 30оС с оригиналния датчик, който сложих на студената вода, като леко му влоших контактната площ с тръбата за да може да вдига по-висока от 30 оС температура. Резултата е, че машинката от време на време работи както трябва :).

Човека прегледа ТРВ-то и каза че не му харесва как работи. Възможно ли е от неправилно работещо ТРВ да изпада машината в такива "депресивни" състояния и да работи като хората когато си иска.

Направи ми впечатление и че външното тяло на климата се обледява само от средата нагоре.

Изображение
dandan74 - специалист
ми изобщо не мръзне външното тяло,вчера и аз махнах съпротивлението от въздушният датчик и преместих тръбният на средата на топлообменника.по късно ще дам резултати,но май понапасвам системата.иначе топлообменника ми е 8кв. и номинала на фуджитсуто е 8 кв./24-ка/.умуваме със феникс за нещата - и той се озадачава за моите проблеми . :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "термопомпа въздух вода-съдействие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: