• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
вт дек 01, 2020 6:24 amшоп написа:
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
.
“Майстора” прецени, че с тази 24-ка ще е добре за да се затопли площта в къщата.
Много здраве му прати на майстора. Няма как климатик за 45-50м2 помещение да грее 120м2 къща
10 киловата ще ти отдаде, ако навън е +7
ако е -7 направо си измръзнал с тия дефрости


вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
Каза ми че нямам хубава изолация и за това не затопля.
Този майстор не вида ли обекта преди да вземе парите и да предложи оферта?


вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
Работен режим от 3600 до 3950 kW за около 40 мин.
С какво ги мериш тези консумация? По технически данни климатика на отопление трябва да тегли 2.21кв
Ти отиваш на почти двойно, или ще скапеш компресора или не мериш верно.
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
а “майстора” ми говори все за някаква изолация.
Аха, това е най важното.Изолация на къщата. Ти нямаш ли?
Да не те плаша, но ако нямаш изолация стабилна при това си за двойно по-мощен климатик.
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
В последствие забелязах че помпата е монтирана на топлият кръг след топлообменника... Там ли и е мастото?
Не и е там мястото по принцип но не е болка за умиране, когато водата е 40 градуса.
Не се крие проблема в това.

Привет,

Поканих майстора да огледа обекта за да прецени какво трябва да се направи за да имам добри резултати.

Каза ми, че у тях както и на други къщи е слагал същите системи с 24 Fujitsu и няма да имам никакъв проблем, тъй като развива до 11 kW за топлоотдаване.

Изолацията на къщата на 3 от външните стени съм с термо пяна, която се правят термо панелите за халета, а на четеъртата съм със стиропор 10-ка.

Резултатите ги замервам като отделих два дена живот в мазата, където е системата и водя статистика в тетрадката.
Дори в момента в къщата е 17-19 градуса при положение, че системата работи цял месец и никаква топлина, а сметката за тока ще ми е симпатично-еротична и ще ме възбуди сериозно.
Прясна снимка от тази сутрин:

https://ibb.co/1T4PFDG

Дано да има решение на проблема 🤔

Благодаря!
шоп - майстор
10 киловата топлоотдаване климатика има при външна +7

В София в момента е -8 и мъгла. Този климатик би дал не повече от 6 киловата топлина

Това е малко за 120м2 къща. Ти реално в момента имаш скъп инвертор, който се дъни на макс. Същата работа би вършил и конвекционален климатик направен на ТП
За мен решението е или 48ца климатик или още една такава система.
Помещенията с подовото са ОК, но с вода 37,7гр няма как да се отоплят с радиатори.

Питай майстора защо смени топлообменника. Първият е 50-51 см височина и въпреки, че не му се виждат пластините е по-добър от сегашния, който е по-нисък и даже е наслагал една гора колена и чупки за да върже топлата вода. Само ти е увеличил хидравличните загуби.
Гледам и филтър за вода ти е сложил в отоплителната система :-)))))
Не ги харесвам тези неща. Той си е за водопровод. Като гледам колко е зацапан и той ти спира циркулацията.

Подозирам, че имаш намален поток през кондензатора. Това вдига налягането на кондензация и респективно компресора тегли повече ток.
speka_rs - майстор
Този майстор, да искаш да правиш любов със него, как очаква да стоплиш подовото и радиатори. Или трябва радиаторите да са супер препреоразмерени ии незнам тези радиатори никога няма да се стоплят.
Тъпото е че сигурно машината се командва по обратната вода и нещата ще се случат точно никога.
Пробвай в тази конфигурация да оставиш само подовото то да се стопли по бързо една нощ и след това да видиш дали няма да можеш да закачиш и радиаторите.
Кажи по колко метра са ти кръговете на подовото и по колко са ти големи радиаторите ?

п.с. направи ви една снимка на машината като работи ? Притеснява ме малко да не би фреона ти да не е правилно количество, защото моите термо помпи въздух вода работят със много близки температури на и входящата вода и на изходящия фреон.
Последна промяна от speka_rs на вт дек 01, 2020 10:03 am, променено общо 1 път.
davidzvezdata - специалист
вт дек 01, 2020 6:24 amшоп написа:
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
.
“Майстора” прецени, че с тази 24-ка ще е добре за да се затопли площта в къщата.
Много здраве му прати на майстора. Няма как климатик за 45-50м2 помещение да грее 120м2 къща
10 киловата ще ти отдаде, ако навън е +7
ако е -7 направо си измръзнал с тия дефрости


вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
Каза ми че нямам хубава изолация и за това не затопля.
Този майстор не вида ли обекта преди да вземе парите и да предложи оферта?


вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
Работен режим от 3600 до 3950 kW за около 40 мин.
С какво ги мериш тези консумация? По технически данни климатика на отопление трябва да тегли 2.21кв
Ти отиваш на почти двойно, или ще скапеш компресора или не мериш верно.
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
а “майстора” ми говори все за някаква изолация.
Аха, това е най важното.Изолация на къщата. Ти нямаш ли?
Да не те плаша, но ако нямаш изолация стабилна при това си за двойно по-мощен климатик.
вт дек 01, 2020 12:54 amrezaka9262 написа:
В последствие забелязах че помпата е монтирана на топлият кръг след топлообменника... Там ли и е мастото?
Не и е там мястото по принцип но не е болка за умиране, когато водата е 40 градуса.
Не се крие проблема в това.
Относно консумацията на този модел - аз съм го тествал многократно - в натоварен режим вдига до 4,5 квт....
вт дек 01, 2020 7:14 amшоп написа:
10 киловата топлоотдаване климатика има при външна +7

В София в момента е -8 и мъгла. Този климатик би дал не повече от 6 киловата топлина

Това е малко за 120м2 къща. Ти реално в момента имаш скъп инвертор, който се дъни на макс. Същата работа би вършил и конвекционален климатик направен на ТП
За мен решението е или 48ца климатик или още една такава система.
Помещенията с подовото са ОК, но с вода 37,7гр няма как да се отоплят с радиатори.

Питай майстора защо смени топлообменника. Първият е 50-51 см височина и въпреки, че не му се виждат пластините е по-добър от сегашния, който е по-нисък и даже е наслагал една гора колена и чупки за да върже топлата вода. Само ти е увеличил хидравличните загуби.
Гледам и филтър за вода ти е сложил в отоплителната система :-)))))
Не ги харесвам тези неща. Той си е за водопровод. Като гледам колко е зацапан и той ти спира циркулацията.

Подозирам, че имаш намален поток през кондензатора. Това вдига налягането на кондензация и респективно компресора тегли повече ток.
Привет,
А как би се замерил потока на кондензатора ? За да съм запознат и аз какво прави тоз “майстор”....

Благодаря!
шоп - майстор
Вариантите са само два
1 с водомер
2 с манометри преди и след помпата. По характеристиката Q/H на помпата засичаш дебита.

Първията начин е по-точен.

Първо виж филтъра ( ако с прочистване не става му махни за проба филтърното тяло), после сложи помпата на макс степен и виж разликата вход и изход температура на водата в кондензатора.
4-5-6 градуса разлика е ОК

Между другото какъв модел ти е помпата, да не се окаже, че е слаба?
Билян - специалист
От къде е майстора ти и как се казва ако не е тайна
2v6 - майстор
вт дек 01, 2020 7:01 amrezaka9262 написа:
...
Изолацията на къщата на 3 от външните стени съм с термо пяна, която се правят термо панелите за халета, а на четеъртата съм със стиропор 10-ка.

Резултатите ги замервам като отделих два дена живот в мазата, където е системата и водя статистика в тетрадката.
Дори в момента в къщата е 17-19 градуса при положение, че системата работи цял месец и никаква топлина, а сметката за тока ще ми е симпатично-еротична и ще ме възбуди сериозно.
Прясна снимка от тази сутрин:

https://ibb.co/1T4PFDG

Дано да има решение на проблема 🤔

Благодаря!

Проблем не се вижда. Евентуално може да качиш една снимка на разположението на външното тяло за проверка :idea:
Ако искаш по-топло си вземи още една TП.
a_stoev - майстор
Радиатори с вода 40*С няма да те стоплят, отделно, че и външното е малко.
здравейте, имам термопомпа lg12kw invertor на 4 години. Отоплявам втори етаж откъща 100к.м. и две бечови стаи 40к.м. и 200л. бойлер. Към края на предишният сезон изгоря платка на управлението на едната перка и я дадох на майстор да я поправи и сезона свърши.На пролет ми сложиха слънчев колектор на долната серпентина а парното остана на горната.Проблемът започна още на старта на този сезон.Включвам и машината работи добре, загрява водата до 55, 56 градуса и изключва, циркулационната помпа работи и изтиква топлата вода за минутка и машината не се включва докато не се изравнят топлата и студената на около 26, 27 градуса което продължава 2,3 мин. Така само най блиските радиатори стоплят малко, а подовите и бойлера почти не. Само със една циркулационна помпа е системата 80w на трета степен. Предполагам ще ме посъветвате поне още една да сложа, съгласен съм, но как до миналата нямаше ядове? Машината допреди проблема с платката си работеше постоянно, като засилваше или намаляше без да се исключва. Благодаря на отзовалите се и весела коледа на всички
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "термопомпа въздух вода-съдействие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: