• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
dandan74 - специалист
здравейте на всички експериментатори,
преди една седмица смених климатика на термопомпата която направихме заедно със феникс миналата есен,а именно осака 24-ка конвекционален със фуджицу 30-ка инвертор мултисплит.като за начало имах проблеми със пускането защото мултисплита иска поне 2 електроники за да тръгне.оправихме този проблем -закачих 2 електроники и всичко тръгна.сега обаче имам някои дребни въпросчета ако някой може да помогне.
1.компресорът спира на 52 градуса на входа на топлообменника , като на изхода на фреона темепературата не се вдига повече от 35 градуса
2.защо не може да влезе климатика в режим и да намали мощтноста си а работи като конвекционалка-работи и спира
-реших че е от тръбният датчик и го преместих в по долната/по студената /част на топлообменника,но ефект няма
3.дали пък аз не бъркам като напъвам климатика във тези жеги на топло?
dandan74 - специалист
забравих да напиша че нещо ме съмнява помпата нещо да не е скапала турбината и да няма достатъчно течение , защото не може разликата между вход/изход на фреона да е над 20 градуса.утре мисля да разглобвам помпата.това според мен е реална причина климатика бързо да вдига температура ,но да не може да я отдаде и компресора да изключва.
2v6 - майстор
dandan74 написа:
забравих да напиша че нещо ме съмнява помпата нещо да не е скапала турбината и да няма достатъчно течение , защото не може разликата между вход/изход на фреона да е над 20 градуса.утре мисля да разглобвам помпата.това според мен е реална причина климатика бързо да вдига температура ,но да не може да я отдаде и компресора да изключва.
Колко е това бързо?
Разлика вход/изход фреон не е толкова важна. По важно е колко е разликата вход/изход вода.
Още по-важна е разликата изход фреон-вход вода.
dandan74 - специалист
днес разкачих тръбите от климатика на топлообменника защото мислех че той се е скапал-всичко е ок,няма запушване.климатика вдига темепература на входа на топлообменника 52-54 градуса и компресора спира и то за около 30-60 секунди.разликата фреон вход изход е около 25 градуса.говорих с момчето с което зареждахме климатика ,като предположих че има вариант да сме презаредили климатика и евентуално да се затапва-той ме посъветва да изпусна малко фреон и да пробвам.нещата като че ли се пооправиха,и компресорът работи доста повече и си сваля мощтноста -но все пак нещата пак не са добре.топлообменника се нагрява основно откъм входа на фреона а надолу е студен-според мен не може да му се отнеме правилно топлината и не мога да си обясня защо???машината явно е сериозна щом вдига толкова бързо температура,топлообменника не е запушен,просто не знам.дайте съвет какво да пробвам ,защото последното което ми се въри в главата е да вземам чист инвертор не мултисплит.утре ще викам майсторчето пак да видим как е фреона след изпускането и ще му мислим.очаквам мнения и предложения-какво още да пробвам!отворен съм на тема предложения и експерименти.очаквам :partyman:
п.п. разликата вода вход/изход е 4-6 градуса но е много ниска ,примерно на изключен компресор /моментно говорим,след като изключи/ е изход 34-вход 28!!!
осачката държеше изход 41 и вход 37/по спомени ако не се лъжа.само дето средната и консумация беше 1800 вата на час :cry: , :-D !!!
2v6 - майстор
dandan74 написа:
днес разкачих тръбите от климатика на топлообменника защото мислех че той се е скапал-всичко е ок,няма запушване.климатика вдига темепература на входа на топлообменника 52-54 градуса и компресора спира и то за около 30-60 секунди.разликата фреон вход изход е около 25 градуса.говорих с момчето с което зареждахме климатика ,като предположих че има вариант да сме презаредили климатика и евентуално да се затапва-той ме посъветва да изпусна малко фреон и да пробвам.нещата като че ли се пооправиха,и компресорът работи доста повече и си сваля мощтноста -но все пак нещата пак не са добре.топлообменника се нагрява основно откъм входа на фреона а надолу е студен-според мен не може да му се отнеме правилно топлината и не мога да си обясня защо???машината явно е сериозна щом вдига толкова бързо температура,топлообменника не е запушен,просто не знам.дайте съвет какво да пробвам ,защото последното което ми се въри в главата е да вземам чист инвертор не мултисплит.утре ще викам майсторчето пак да видим как е фреона след изпускането и ще му мислим.очаквам мнения и предложения-какво още да пробвам!отворен съм на тема предложения и експерименти.очаквам :partyman:
п.п. разликата вода вход/изход е 4-6 градуса но е много ниска ,примерно на изключен компресор /моментно говорим,след като изключи/ е изход 34-вход 28!!!
осачката държеше изход 41 и вход 37/по спомени ако не се лъжа.само дето средната и консумация беше 1800 вата на час :cry: , :-D !!!
След 30 секунди спира компресора ли? За толкова кратко време трудно може да измериш някаква температура :idea:
Какъв е топлообменника?
dandan74 - специалист
пластинчат топлообменник и на всяка тръба имам електронни термометри -говорим че и околната температура е около 30 градуса,и той вдига около 20-25.пробвам го вече 2-3 дена.да не говорим че миналата зима изкарах с това чудо цяла зима но с осаката-сега взех уж по добра машина и ме скъса от нерви.
2v6 - майстор
dandan74 написа:
пластинчат топлообменник и на всяка тръба имам електронни термометри -говорим че и околната температура е около 30 градуса,и той вдига около 20-25.пробвам го вече 2-3 дена.да не говорим че миналата зима изкарах с това чудо цяла зима но с осаката-сега взех уж по добра машина и ме скъса от нерви.
Доста оскъдна информация даваш :!:
Какъв е топлообменника - модел, размери...
Къде си сложил датчиците от вътрешните електроники?
dandan74 - специалист
1. топлообменника ми го смята Феникс,за моята квадратура - около 120кв/м,но не помня точни данни.след като говорих с него че ще сменявам машината той ми каза че е презапасил топлообменника и няма да имам никъкви проблеми.
2.въздушният датчик от вътрешното тяло съм го сложил на студената вода на парното,а тръбният в горната част на топлообменника
3.имам четири термометъра - фреон вход/изход , и вода вход /изход.

въпросът е защо фреонът стига само до началото на топлообменника,а надолу топлообменника остава студен , а нали това е идейката-да се нагрее топлообменника и водата от парното да отнеме топлината-а при мен се нагрява само началото.иначе машината според мен е сериозна защото за минута 2 вдига 53-54 градуса на вход топлообменник и компресора спира-оставял съм го и за 2-3 часа , но не влиза в режим.все едно е затапен , но не е свалих тръбите - продухвам топлообменника съвсем леко!!!преди известно време дозаредихме климатика с фреон за всеки случай и сега работи на отопление около 35 бара ,и на охлаждане около 7бара.запушване и в тръбите няма.
валкиса - специалист
Можели да снимаш по какъв начин си свързал тръбите на външното тяло.
dandan74 - специалист
в смисъл-?вързал съм ги на А , и управлението е съответно на 1,въпросът е че момчето от което го взех каза да не са объркани клапаните да преместя на другите изводи за електрониките-вързвах ги на всичките и ефекта на всичките е един и същ.утре ще снимам.ако трябва още нещо пишете.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "термопомпа въздух вода-съдействие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: