Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
Не само размразяването ще е проблема, много ще играят температурите и непрекъснато ще тръгва и спира. Вземи един бойлер вертикален или хоризонтален, според мястото и си направи буфер от него.
radius - майстор
Аз ти казах в другата тема какво да вземеш, тази машина не е за приложението, което си и намислил.
шоп - майстор
radius написа:
Аз ти казах в другата тема какво да вземеш, тази машина не е за приложението, което си и намислил.
+1
при едно помещение и то без подово - няма нужда от ТП

Климатика ти върши перфектна работа.
vs - напреднал
Така и ще направя, ще сложа една Нокриа 14-ка без да си усложнявам живота :)

Благодаря на всички за мненията!
radius - майстор
Дано не е някаква ирония това, но наистина в случая е по-доброто решение.
vs - напреднал
Не е ирония, просто си представих колко труд спестявам, ако сложа климатик... С помпата трябва да пусна тръби за буферния съд праз цялото помещение (трябва да бъде в санитарния възел). Не мога да ги вкопая, трябва да останат отвън в канал... и като си го представих не ми хареса, като изпълнение, а климатика е доста по-оптимално решение в този случай. Дори намерих една Нокриа, която мога да купя от приятел (не я използва) само трябва да намеря кой да я инсталира.
Здравейте моята помпа е вода-вода 12кв. на отопление и 7 на охлаждане. Миналото лято ме охлаждаше с малко трудност в най-големите жеги и ме посъветваха да сложа буферен съд. Но нито зная колко голям, нито какъв модел ( със серпентина или без, емайлиран или неемайлиран ). А най-големият ми проблем е че нямам и читав майстор т.е трябва сам да си го свържа. Колкото повече съвети получа от вас и вашият опит толкова по добре ще си изградя системата. Помпата е вода-вода + БГВ, но включвам бойлера отделно защото без буфер тази помпа неспира. Благодаря и помагайте МОЛЯ!
Boyan - специалист
вт дек 04, 2018 8:40 pmtitolqra написа:
Здравейте моята помпа е вода-вода 12кв. на отопление и 7 на охлаждане. Миналото лято ме охлаждаше с малко трудност в най-големите жеги и ме посъветваха да сложа буферен съд. Но нито зная колко голям, нито какъв модел ( със серпентина или без, емайлиран или неемайлиран ). А най-големият ми проблем е че нямам и читав майстор т.е трябва сам да си го свържа. Колкото повече съвети получа от вас и вашият опит толкова по добре ще си изградя системата. Помпата е вода-вода + БГВ, но включвам бойлера отделно защото без буфер тази помпа неспира. Благодаря и помагайте МОЛЯ!
Много често се продават 7-8 киловатови неща за 12 киловатови .
В други случаи пък нещо не им е наред и вместо 12 дават много по-малко .
Направете първо едно замерване .
Термопомпа вода вода се замерва най-лесно от всички възможни .
Дебита ( в кубични метра на час ) се умножава по разликата в градуси ( между температурите на входящата и изходяща вода ) и на края по коефицент 1,16 .
Така получавате изтеглената от водата топлинна мощност в киловати .
Като прибавите към нея консумацията, ( при идеално изолирана машина )
получавате мощността, която се отдава във вътрешната ви инсталация, в режим отопление .

Иначе точно в тази тема, са написани много неверни неща .

Тема "Свързване на буфер към термопомпа въздух - вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: