• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
BLUEPUPIL - майстор
пет мар 13, 2020 9:54 amkalin7 написа:
За мен крайният резултат е важен. Как да постигна най-ефективно (в тази сметка влиза и цената на съоръжението) отопление на къщата.
пет мар 13, 2020 10:11 amdavidzvezdata написа:
Тип "мека зима", както са всички в Стара Загора - най-изгодно е въздух-вода.....
За да Ви излязат сметките, цената на битовият ток я умножете х2!
a_stoev - майстор
Някой погледнал ли какво са средните зимни температури последните години? То сняг няма.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз тази зима имам от началото на отоплителния сезон 2000кВтч или към 400лв за 4 месеца и половина, 120м2 (100м2 чисто подово отопление). ТП правена от външно тяло Мицубиши 30-ка. Към 2500лв ми е струвала, купешки аналог Crystal 9кВт или дори Viessman 8.5кВт е към 6-7000лв и никой не може да ме накара да се занимавам с вода-вода или земя-вода :) . Колко евентуално ще спестя на сезон - 100лв? Едва ли. И за колко години ще ги избия? А колко нерви и обслужване през това време! :cool:
Здравейте
Можели да осъдим ТП въздух вода ,машината която сте сглобили от външно тяло на Мицубиши 30
Имате ли вайбар Месинджър

нед мар 15, 2020 3:19 pmLazarGanev написа:
Аз тази зима имам от началото на отоплителния сезон 2000кВтч или към 400лв за 4 месеца и половина, 120м2 (100м2 чисто подово отопление). ТП правена от външно тяло Мицубиши 30-ка. Към 2500лв ми е струвала, купешки аналог Crystal 9кВт или дори Viessman 8.5кВт е към 6-7000лв и никой не може да ме накара да се занимавам с вода-вода или земя-вода :) . Колко евентуално ще спестя на сезон - 100лв? Едва ли. И за колко години ще ги избия? А колко нерви и обслужване през това време! :cool:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Термопомпа Земя-Вода(самоделна)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: