• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
zdravcho - специалист
...или как да излъжа климатика за температурата в стаята?
Проблема е следния: китаеца като е проектирал климатика Осака CH09ADR, в софтуера е заложил минимална температура 18°С. Може и настройката му да не е точна, ама на 18°С си е повече от необходимото топло, особено за през деня когато няма никой в къщи. Идеята ми е чрез манипулация на термодатчика или по друг начин, да го излъжа така че примерно 16°С в спалнята да отговарят на неговите 18°С
preslav - майстор
zdravcho написа:
...или как да излъжа климатика за температурата в стаята?
Проблема е следния: китаеца като е проектирал климатика Осака CH09ADR, в софтуера е заложил минимална температура 18°С. Може и настройката му да не е точна, ама на 18°С си е повече от необходимото топло, особено за през деня когато няма никой в къщи. Идеята ми е чрез манипулация на термодатчика или по друг начин, да го излъжа така че примерно 16°С в спалнята да отговарят на неговите 18°С
Имаш таймер - използвай го!
preslav - майстор
zdravcho написа:
особено за през деня когато няма никой в къщи.
През деня никой не го е еня кава е температурата в спалнята, а за вечерата можеш да си запалиш печката достатъчно по-рано.
zdravcho - специалист
preslav написа:
вечерата можеш да си запалиш печката достатъчно по-рано.
питането е за климатик, не за печка
preslav написа:
През деня никой не го е еня кава е температурата в спалнята
Ако тебе не те е еня за твоята спалня, мене ме е еня - не искам стаята да изстива много през деня, а вечер да я топля обратно. Задал съм конкретен въпрос. Ако нямаш отговор, не ми давай акъл как да се бръсна, защото не се бръсна.
Та идеята е с допълнителен многооборотен тример свързан на подходящото място дали ще мога да го излъжа?
Ahmakov - специалист
zdravcho написа:
...или как да излъжа климатика за температурата в стаята?
... Идеята ми е чрез манипулация на термодатчика или по друг начин, да го излъжа така че примерно 16°С в спалнята да отговарят на неговите 18°С
Да може, като се смени въздушния температурен датчик и добавяне на допълнително съпротивление. Каква е стойността на твоя температурен датчик при 20С?
zdravcho - специалист
Ще проверя и ще докладвам.
djendov - специалист
zdravcho написа:
preslav написа:
вечерата можеш да си запалиш печката достатъчно по-рано.
питането е за климатик, не за печка
preslav написа:
През деня никой не го е еня кава е температурата в спалнята
Ако тебе не те е еня за твоята спалня, мене ме е еня - не искам стаята да изстива много през деня, а вечер да я топля обратно. Задал съм конкретен въпрос. Ако нямаш отговор, не ми давай акъл как да се бръсна, защото не се бръсна.
Та идеята е с допълнителен многооборотен тример свързан на подходящото място дали ще мога да го излъжа?
Е ти си знаеш как ще стане. Справка безбройните теми за преработка на климатик в термопомпа. Всеки, искащ да остави оригиналното управление добавя допълнително съпротивление. Просто в последствие ще трябва да знаеш, че ако зададеш 24 градуса, то ще отговаря на 22.
Вземай мултицета, сваляй датчика, един контролен термометър до теб и от там нататък физика 8ми клас + най-близкия ел.магазин.

П.п залагам 1 бира за 10кОм на 25градуса :mrgreen:

П.П2 не бързай да отхвърляш съвета на Преслав. Доста е субективно дали ще спестиш или загубиш пари спирайки климатика. Зависи изложение, изолация, комшии, климат...да не вземе да се окаже, че е по-добре да спираш климатика в 6 сутринта и да го пускаш в 17.
nikolovvd - майстор
zdravcho написа:
... 16°С в спалнята да отговарят на неговите 18°С
На практика, ако насочиш посоката на изходящия въздух хоризонтално, ще имаш точно желаната температура от 16 градуса на височина около метър над пода и 18 градуса на 1.7-2 метра от пода.
zdravcho - специалист
Да докладвам:
17°С - 6,75кО
18°С - 6,44кО
19°С - 6,26кО
20°С - 6,05кО
21°С - 5,89кО

Преди да го разглобя на около 3м от климатика и около1,2-1,3м от земята 19,2°С при зададени 18°С
djendov написа:
Всеки, искащ да остави оригиналното управление добавя допълнително съпротивление. Просто в последствие ще трябва да знаеш, че ако зададеш 24 градуса, то ще отговаря на 22.
- точно това е идеята. Не бързам да отхвърлям идеята на Преслав - проверена е преди години, но апартамента е да обобщим студен.
  • 1
  • 2

Тема "Манипулиране на температурата на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: