Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
nikolov333 - майстор
Отворите са ф125 и ф150 в малките и големите помещения. Ползвал съм специализирани пвц тръби от Практикер. Във всяка тръба вътрешно сложих гравитачна клапа, която се отваря само когато засмучат вентилаторите или абсорбатора, а от към улицата има декоративни решетки. На изходните тръби след вентилацията към улицата също има решетки с гравитачни жалузи, които се отварят от струята на вентилаторите, така че да не изстива помещението.. :idea: http://www.tashev-galving.com/200488-60 ... %D1%82+PVC
kistbam - специалист
Тези тръби май ще е по-добре да се прекарват след като се измажат банята и тоалетната?
Още повече, че мисля да са с окачен таван.
nikolovvd - майстор
Гледам, че в новите кооперации отдушниците за банята, мокрото помещение (втората тоалетна) и кухнята са на 3 отделни оранжеви PVC тръби.
kozl написа:
Едновременнтата работа на 3 вентилатора (аспиратор, бяня и кенеф) е сложно за обяснение.
И освен това няма да стане само с по една клапа на вентилатор, защото миризмата на запържен лук е доста наситена и най-малкото количество се усеща.
kozl - майстор
И аз гледам едно на проекта и съвсем друго става наяве :shock: Е по некой път има и съвпадения :lol:
И с 5 клапи пак няма да стане, ако клапите не притварят плътно и както и те и вентилатора не са уплътнени към комина и струя минава покрай тях. А именно такъв е типичния случай на монтаж. Особенно когато става въпрос за бройки - например на цяла жил.сграда.
kistbam - специалист
В случая не става въпрос за бройки, а за една бройка. Мисля че ще успея да го направя качествено, стига материалите да го позволяват. Все пак както всеки ми казва от както започнах къщата: "Един път го правиш" :-D
nikolov333 - майстор
Понякога се налага и два три пъти да преправяш, ако не си обмислил правилно ситуацията.. Ако можеш да разделиш кръговете на отделни отдушници..по-добре го направи сега, отколкото да разчиташ на качеството на матерялите. Няма невъзможни неща.. :idea:
big_death - специалист
Здравейте колеги ! Онзи ден поставих аспиратор в кухнята който посредством алуминиева тръба излиза през плочата във еднометрова тръба от печка която е фиксирана във плочата и излиза над нея под покрива . Никъде по трасето няма обратен наклон а всичко върви нагоре , а се получи следния проблем : докато готвя на печката целия аспиратор отдолу и по винтилаторите кондензира и започна да капе вода . по тръбите външно нищо . Та въпроса ми е как да елиминирам конденза във самия аспиратор ?
nikolovvd - майстор
Смени металната тръба с PVC и помисли дали не може да се изнесе в страни, защото ако е право нагоре пак ще имаш конденз. Може да е по-малко, но като е студено пак ще протече през аспиратора.
Метала е добър проводник на топлината, респективно студа. Въздуха от аспиратора е винаги топъл и влажен.
Като се срещнат въздуха и студения метал винаги се образува много конденз.
kozl - майстор
Топлоизолация в-у въздуховода пък и ако добавиш нагреватели м-у изолацията и въздуховода ще премахнеш извора на конденза. И ефекта ще като преди да ползваш аспиратора подгрееш възуховода.
Или направи отвеждане на конденза.

Тема "Питане за вентилация и аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: