• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
LazarGanev - "Велик майстор"
djendov написа:
За себе си, ще го правя както трябва, понеже ще топля 250 квадрата подово и отсъствам по 4-5 месеца от дома. Не мога да оставя жената с климатик топнат в бидон. Незнам дали го казах, но ще повторя: просто обсъждаме идеята, за евтино преправяне на климатик в термопомпа. идеята е, да се спести скъпия топлообменик фреон-вода. Ако ни изпадне някой дърт климатик, искаме да си топлим басейна примерно, но не ни се дават 300лв за топлообменик, може ли да се направи така, както вече подхвърлих. Оф, аз какъв пример дадох, сигурно следващия пост ще е"за басейн, по-добре слънчев колектор" :axe:
Задачката е за невежи експериментатори(визирам себе си). Гложди ме дали може да се направи. А с темата тук исках да видя дали пропускам някой основен проблем. Не смятам да се топля с това, не питам и с какво да топля басейна :) Говорим за вътрешно тяло на климатик, контактуващо с вода.
Да ползвам и аз темата за това, което ме гложди. Една приятелка на жена ми чула да си говорят 2 кокошки на женския пазар, че на новия модел S-класа идеално пасвали джанти от Москвич Алеко и ако си вземеш от Илиенци лети джанти за Алеко печелиш 100 кинта. Не питам за себе си, щото аз тоя модел ще го заглеждам след 15 години, но през това време може някой да си го купи, затова въпроса е интересен :wink:
djendov - специалист
Лазаре аз, си позволих да започна темата шеговито, ама поне и въпрос зададох, пък ти само със спама остана...
В интерес на истината не беше само майтап, в офроад форума се говореше за това, но реших, че не е нужно да препращам към други форуми. Надявах се тук някой по вещ в нещата да даде компетентно мнение, па то излезе, че искам така да се топля, ама ме е срам да си призная :partyman:
piron45 - майстор
Колега забрави за топенето, това ще е кауза пердута. Демек пълна загуба на време и средства. По нагоре ти писах вариант за получаване на топла вода. Съда не е нужно да е бойлер задължително, но ако имаш мощен климатик с голям КОП, ще имаш и повече топла вода. Моя климатик е 9-ка, но ми дава 45*С вода и топла стая. Може и до 55 да загрее, но не прецених мощността и не искам да го претоварвам.
djendov - специалист
Пирон, благодаря за идеята. Предполагам серпентината се слага преди четирипътния и така няма значение в каква посока работи термопомпата. Добре, значи можем да приключим темата с извода, че вътрешното тяло на климатик не може да се ползва като топлообменник фреон-вода.
Благодаря, колеги!
piron45 - майстор
djendov написа:
Предполагам серпентината се слага преди четирипътния и така няма значение в каква посока работи термопомпата.
Точно така, правилно предполагаш. Успех.
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешно тяло на климатик - потопено във вода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: