Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
ZMeyGorianin - майстор
...се стига до нуждата на вода с маса 3-15 пъти масата въздуха на час...
Доста голям диапазон. Всъщност температура от 22 гр. няма да се търси. То и при климатиците разлика от 5 гр. вънщна/вътрешна си е комфортно.
Като пресметнах грубо горните данни излезе, че се включвам горе/долу в нормите за които писах. Това при най-ниския коефициент.
Абе иска си тест на живо - един маркуч на входа и друг на изхода към бидон. След това засичане и мерене.
fox_vt - майстор
шоп написа:
inspo написа:
Шопе той ще ползва водата от климатиците за поливане :-D
А колкото до температурата, във Варна водата е много студена.
Да напиша ли пак: С вода от ВиК мрежата е забранено да се полива!
Това не е вярно освен ако няма режим на водата.Нали не си мислите че всеки който няма кладенец на село чака дъжд да си полее доматите и краставиците.Поразходете се малко по село полезно е :wink: Инак по темата може да стане но за тия бидони които си нагласил и капково няма да ти стигне дебита преди да се напълнят бидоните.
шоп - майстор
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=133

чл.14 ал.6

примера е от София, но важи за всички общини в Бг
В договора на всеки абонат с ВиК също е цитирана забраната. Това, че по селата се полива не означава, че е редно.
ZMeyGorianin - майстор
Инак по темата може да стане но за тия бидони които си нагласил и капково няма да ти стигне дебита преди да се напълнят бидоните.
То това е проблема - дали ще стигне обема и няма да се напълнят по-рано от третия ден бидоните.
ivanovbg - майстор
шоп написа:
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=133

чл.14 ал.6

примера е от София, но важи за всички общини в Бг
В договора на всеки абонат с ВиК също е цитирана забраната. Това, че по селата се полива не означава, че е редно.
Шопе, знам, че си малко от МВР, ама погледни - къде пише, че нямаш право да се охлаждаш с питейна вода? А след като се охладиш с нея вече не е питейна, а отпадна и за да не се хвърля... В закона не пише, че отпадната вода непременно трябва да се изхвърля в канализацията. Мисли малко, ей! :supz:

Пък и дори пишещите този закон ежедневно го нарушават. Влез във ВИК или общините и виж колко саксийки и .... има в офисите. Те сонда ли имат или с каничката от чешмата? И жена ти май също :wink:

А закона трябва да го четеш правилно! Срамота за член на правна организация #-o Член 14се отнася за - Експлоатация и опазване на общинските имоти, предназначени за общо ползване,а не за частните такива. Анадъмо?


И за да сме по конкретни, това са общите условия : http://www.sofiyskavoda.bg/SVDocuments/ ... omrdoc.pdf
А това ти е договора за присъединяване: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 6A&cad=rja

Къде са тези твои измислици?

:partyman:
a_stoev - майстор
ivanovbg написа:
шоп написа:
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=133

чл.14 ал.6

примера е от София, но важи за всички общини в Бг
В договора на всеки абонат с ВиК също е цитирана забраната. Това, че по селата се полива не означава, че е редно.
Шопе, знам, че си малко от МВР, ама погледни - къде пише, че нямаш право да се охлаждаш с питейна вода? А след като се охладиш с нея вече не е питейна, а отпадна и за да не се хвърля... В закона не пише, че отпадната вода непременно трябва да се изхвърля в канализацията. Мисли малко, ей! :supz:

:partyman:

Първо, дебита до никъде няма да ти стигне и ще ти излезе по скъпо от климатик.
Второ, Не мисля че охлаждането минава за битова употреба на вода, но май на тебе не ти пука.
ZMeyGorianin - майстор
Добре де, хайде стига сме дъвкали до колко е законно употребата на питейна вода за моята цел! Темата не е за ТОВА! По нагоре съм споменал, че имам вариант да ползвам вода от сонда със същата температура.
Интересува ме физическия ефект от използването на ВЪТРЕШНИ ТЕЛА от климатик с цел охлаждане с вода! И какъв е дебита на тази вода за час/ден, при условие, че сечението на тръбите на ТЕЛАТА е минимално?
Това е важно, тъй като водата ще се събира в съдове /2х1000 л./ - нямам възможност да я отвеждам.
шоп - майстор
Първо премери температурата на входящата вода. Сметките са лесни. Това, че телата са със захранваща и връщаща тръби с малки диаметри - не е проблем. Водопроводното налягане предполагам е над 2,5 атм.

Иначе по груби сметки ако имаш вход вода с 15 градуса и след преминаването в топлообменника излиза с темп 20 градуса при преминаването на 1000 литра ще имаш 5 киловата охладителна мощност.

При 2000 литра може да разчиташ на 10 киловата охладителна мощност. Това за какъв период от време ще ги имаш зависи от това колко си отворил кранчето.
ZMeyGorianin - майстор
Това вече е нещо конкретно :thumbs: Налягането не съм мерил, но при всички случаи е над 4 кг/см2.
Значи горе/долу излиза, че обема съдове, който съм предвидил /2000 л./ ще ми осигури 10 часа охлаждане с 1 кВ мощност, стига сечението на тръбите да позволява такъв дебит?
Последна промяна от ZMeyGorianin на пет юли 08, 2016 8:07 pm, променено общо 1 път.
a_stoev - майстор
2x1,2лв/м3=2.4
(10/3)x0.13=0,43
Имай в предвид че 1 кВт охлаждане е достатъчно за примерно 8м2

Тема "Охлаждане с вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: