• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kistbam - специалист
LazarGanev написа:
Ами никак не се съчетава
Какво имаш предвид, че не се съчетава: естетически или функционално. Тъй като естетически, наистина няма нищо общо с балатумите от едно време, а що се отнася до функционалността, ако производителя казва че няма проблеми да се полага над подово отопление, не виждам каква е разликата с ламината.
egomen66 - майстор
kistbam написа:
LazarGanev написа:
Ами никак не се съчетава
Какво имаш предвид, че не се съчетава: естетически или функционално. Тъй като естетически, наистина няма нищо общо с балатумите от едно време, а що се отнася до функционалността, ако производителя казва че няма проблеми да се полага над подово отопление, не виждам каква е разликата с ламината.

За естетически , то е ясно , че възможностите са неограничени. Като се почне от имитация на най- скъпия гранитогрес , и се стигне до море в краката.

Производителя и да ме убеди в безпроблемното функциониране на двете неща , остава въпроса с физическата уязвимост на покритието.

Дайте линк , или техническа спецификация на коментирания балатум.

Аз лично , не бих допуснал компромис с финишното покритие на пода в една къща.
Дори и като временно решение.

:partyman:
VLADO66 - майстор
Имам опит с винилна настилка и то доста скъпа-лесно се цапа и трудно се чисти.А за климатиците-след дълго ровене и четене и в другия форум в който си питал, си сложих Gree change с 5 г. пълна гаранция, като съотношение цена(ниска)- качество.Мога да препоръчам фирма за монтаж (София) на колега от другия форум.(на ЛС)
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите. Балатума отпада. Остават гранитогреса и ламината. Цената не е фактор, защото разликата на моята квадратура не е фрапантна. Паркета съм го бюджетирал около 20лв, а теракота около 30 с лепилото и аз да си го лепя. Говорих с човек който има подово с ТП и плочки в хола и кухнята и ламинат в спалните. Каза че в спалните е с 2 3 гр по- ниска температурата, без да върти кранчета и да намаля дебити. Да разбирам ли, че при фибран 7 см под замазката и абсолютни равни други условия ще е по-скъпо да се поддържа температура Х с ламинат отколкото с гранитогрес. Делта т с гранитогреса ще е по- голямо (поне така мисля). В този ред на мисли излиза, че е по- добре кръговете да се пуснат една идея по- дълги, ако се предвижда ламинат. Моля за поправка, от компетентните, ако греша.
egomen66 - майстор
boqnkov написа:
Благодаря за отговорите. Балатума отпада. Остават гранитогреса и ламината. Цената не е фактор, защото разликата на моята квадратура не е фрапантна. Паркета съм го бюджетирал около 20лв, а теракота около 30 с лепилото и аз да си го лепя. Говорих с човек който има подово с ТП и плочки в хола и кухнята и ламинат в спалните. Каза че в спалните е с 2 3 гр по- ниска температурата, без да върти кранчета и да намаля дебити. Да разбирам ли, че при фибран 7 см под замазката и абсолютни равни други условия ще е по-скъпо да се поддържа температура Х с ламинат отколкото с гранитогрес. Делта т с гранитогреса ще е по- голямо (поне така мисля). В този ред на мисли излиза, че е по- добре кръговете да се пуснат една идея по- дълги, ако се предвижда ламинат. Моля за поправка, от компетентните, ако греша.
Ако слагаш от този гранитогрес , който Владо е предложил ,и си го слагаш сам , имай в предвид , че заради дължината на плочите се запъват с някакви кръстачки или скоби , не знам точно как им викат.Нещо като изравнител за плочки. Това го коментирахме с моите момчета които ще ми го слагат.
Проучи точно нещата и технологията. :partyman:
kuuuuuul - майстор
Прегледай тази тема,може да намериш някои отговори. viewtopic.php?f=15&t=14712
boqnkov - специалист
Kuuuuuuul, тази твоя тема съм я чел. Сега пак я препрочетох и мога да кажа само ЕВАЛА за това което си направил сам през годините. Ще ме прощаваш, ама в нея не намерих отговори на тези въпроси, които ме тормозят.
Egomen, ако се спра на варианта с плочки ще се забърквам с технология на полагане, лепила за плочки с подово и т.н. Карам нещата едно по едно за да не губя ресурс за нещо, което няма да изпълнявам.
kuuuuuul - майстор
Няма нищо сложно в полагането на плочки върху подово,само лепилото трябва да е качествено флексово.В зависимост от фугата се слагат кръстачки както на всякъде.За подсигуряване и идеално изправяне на основата правя шпакловка с мрежа за топлоизолация(може и без нея)
VLADO66 - майстор
Ставаше въпрос че дългите плочки е добре да се лепят с това https://www.youtube.com/watch?v=d-6612V18f8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Климатизация на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: