• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Предстои ми да реша въпроса с климатизацията на къщата. Възнамерявах да направя подово отопление с термопомпа въздух - вода от инверторен климатик втора употреба (24ка) с допълнителен топлообменник и изкормена електроника от вътрешното тяло за управление и в бъдеще колектори и за охлаждане. Вчера се видях с човек, който се занимава с такива подови и чилърни инсталации и ми каза, че в моя случай и тази квадратура (75кв. отопляема площ) е по - добре и по - изгодно да климатизирам къщата с японски климатици. Още повече ме отказа и като му казах, че смятам в цялото жилище да слагам ламинат и да отлагам колекторите във времето. В сегашното ми жилище имам един климатик, който е този и съм страшно доволен от него и като сметки и като работа и шум:


Mitsubishi MSZ-J22GR


Марка: Mitsubishi Electric
Година: от 2004 до 2006
Работно напрежение: 100 V
Страна произход: Japan
Хладилен агент: R410A
Работен диапазон:
Охлаждане (-10°С ~ 48°С), Отопление (-20°С ~ 24°С)

Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението)
Охлаждаща мощност:
2.2 kW (0.7 ~ 2.6), 7509 BTU (2389 ~ 8874)
Консумирана електроенергия: 420 W (155 ~ 690)
EER: 5.24 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
Energy efficiency class: A

Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.7 ~ 4.0), 8533 BTU (2389 ~ 13652)
Консумирана електроенергия: 470 W (125 ~ 975)
COP: 5.32 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
Energy efficiency class: A

Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 2.9 kW, 9898 BTU
Консумирана електроенергия: 860 W
COP: 5.28 (средна стойност)

Параметри на климатизатора при -12°С външна температура (20° в помещението):
Отоплителна мощност: 2.3 kW, 7850 BTU


т.е. остава да си взема един климатик за хола, който ме посъветва да е подов и още един за другата спалня.
Отопляемата площ е 75кв.м.
хол и кухня - 27кв.м
спалня - 14 кв.м
детска 14 кв.м
коридор - 6кв.м
баня - 6кв.м
тоалетна - 3кв.м

Във всички случай искам когато реша да мога да стопля цялата къща през зимата.
Вие на какво мнение сте?

Прикачен файл

Разпределение.jpg
EDI - майстор
Тая работа ще стане като хората само с оглед на място.Ако вземаш япончета ти трябва проверен човек, да ти предложи профилактирани машини от високите класове, понеже 90% от продавачите не са читави.Да не си от Пловдив случайно, защото там има към кого да се обърнеш, пък и като гледам синия текст, стила на изписване ми е много познат от един тамошен сайт.За София също има свестни хора за европейчета и япончета.
boqnkov - специалист
Имам доверен човек, който се занимава с климатици втора употреба. От Пловдив съм. Текста е стандартен, аз го обработих и "боядисах" :) за да се отличава от останалия текст.
EDI - майстор
Аз имах предвид стила.Така подават информацията Щереви или Божков.Ако е някой от тях твоя човек, ние нямаме какво да кажем, послушай ги. :partyman:
boqnkov - специалист
Не ме разбра, Еdi. Човека с който говорих за подовото и термопомпата не е този който ще ми слага климатиците, ако се спра на варианта с климатици. Човека с климатиците ще ми помогне , ако избера варианта с подовото, така че да подкараме машината. Той с подово не се е занимавал много и ще ми е основно в помощ за преработката на машината.
Aleksandars - специалист
boqnkov, за всекидневната 27m², ако търсите употребяван японски климатизатор (подов модел) , няма да намерите. Иначе, предвид условията на помещението, машина с номинал ~4.0 kW в режим отопление ще Ви свърши работа. За едната спалня имате решение, за другата Ви необходима подобна машина.
kartechar - специалист
А банята как ще се отоплява?
egomen66 - майстор
EDI написа:
Тая работа ще стане като хората само с оглед на място.Ако вземаш япончета ти трябва проверен човек, да ти предложи профилактирани машини от високите класове, понеже 90% от продавачите не са читави.Да не си от Пловдив случайно, защото там има към кого да се обърнеш, пък и като гледам синия текст, стила на изписване ми е много познат от един тамошен сайт.За София също има свестни хора за европейчета и япончета.
Да използвам темата да попитам.На автора може също да му е полезно.

EDI , как седи въпроса с проблем от непостоянно напрежение от ел. преносната мрежа.

При условие , че се монтират четири климатика .Примерно , две девятки , и две дванайски.

Във едно село съм и усещам , че тока има чести колебания.С колко не знам.

:partyman:
EDI - майстор
По принцип инверторните са по-капризни от конвенционалните и затова преди, когато имаше конвенционални, те се предпочитаха, като по-некапризни.И инверторни машини може, но трябва да се гледа толеранса на напрежението, което дава производителя за всяка машина.Япончетата получават траф при монтажа, но за тях мисля, че трябва тока да е по-стабилен.
a_stoev - майстор
Нещо си се объркал относно нестабилното напрежение и климатиците.
Инверторите са много по-нечувствителни към понижено захранващо напрежение. Единствено ако има свръхнапрежение е опасно, но винаги можеш да си сложиш катоден отводител в таблото който ще ти пази и останалата техника.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Климатизация на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: