Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
bambuk - помощник
Здравейте на всички.Имам клим.ОСАКА-9 BTU скоро съм монтирал.Забелязвам че при работа около осем часа непрекъснато /обикновенно към 22 ч.вечерта се чува едно пукане или стържене и като погледна на пода виждам парченца лед/.Някой имал ли е такъв случай?Филтрите са измити,вентилатора е на мах.скорост.Това се случва всяка вечер.Моля споделете.ПОЗДРАВИ! :partyman:
a_stoev - майстор
недостатъчно фреон.
torbalan - Дървен философ
При нас в офиса се случваше. Казаха, че защото сме го пуснали на ниска скорост вентилатора.

Съмнява ме да е от това.
bambuk - помощник
a-stoev-може би си прав защото когато блокираше компр.аз изпуснах доста фреон.ДАЛИ наистина е от това?Ако си 100% сигурен отговори моля те да го дозаредя.Ти беше прав и за кондензатора.ПОЗДРАВИ! :
fox_vt - майстор
Прав е фреона е малко.За да си напълно сигурен-както не е работил го пускаш на най ниската температура на охлаждане и гледаш крановете отвън-ако се заскрежава малкия фреона е малко.За още по сигурен мериш налягането.
И аз съм със същата марка но от време на време когато е на отоплителен режим започва да бълва много студен въздух за около 20 секунди след което се тръгва нормално. Но според упътването това било напрмално.

Тема "re; Обледеняване на вътрешното тъло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: