• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Преди време се обърнах към една фирма, за да ми ремонтират външното тяло на климатика. Дойде едно момче, откри повреда във външното тяло и го взе за да открият повредата. След няколко дни хората ми се обадиха и ми казаха условията на ремонта. Те бяха приемливи, но в момента ме бяха налегнали проблеми с тежко болен близък и помолих да им се обадя след време. Хората се съгласиха, а аз се заех с решаване на проблемите си.
Но когато ги реших открих, че съм загубил телефона на фирмата, а не помня нейното име. Как ли не се мъчих, но не можах да открия как да се свържа. В този момент ме грабна друг ангажимент, свързан с чужбина и дълго време не можех да се занимавам с "блудното външно тяло на климатика ми".
В момента съм се кротнал в къщи и се опитвам да се свържа с фирмата, за да довършим ремонта на климатика.
За да се сетят в самата фирма за него ще кажа, че живея в Люлин 8 и климатикът е ОСАКА 9-ка.
Мъчно ми е, страдам по външното тяло на моя климатик...
Дано някой от сервиза да прочете воплите ми и да ми даде неговия адрес, където може би все още чакат разсеяния собстеник на климатика да се обади!
Благодаря предваително!
hidrazin - майстор
По принцип сервизите си имат гаранционни условия.
В тях обикновено е упоменато в какъв срок трябва да си вземете стоката - в общия случай между 30 дена и 3 месеца.
След този срок те могат да правят каквото си искат със стоката.
Практика е същата да се разфасова за резервни части, да се продаде цялата или на части, да замине за вторични суровини...
Или друг начин хората да си върнат парите за вложените материали и труд.
Сервизите не са склад за боклуците на безотговорни клиенти.
:partyman:
P.S. Някои от сервизите когато могат съхраняват такава стока и за по-дълъг период.
В тези случи се начискява магазинаж - масово около 1 лев на ден.
Svetoslavoff1 - майстор
Любо, изплачи си болката и във forum.setcombg.com в раздела за климатици.
1115 - специалист
hidrazin написа:
По принцип сервизите си имат гаранционни условия.
В тях обикновено е упоменато в какъв срок трябва да си вземете стоката - в общия случай между 30 дена и 3 месеца.
След този срок те могат да правят каквото си искат със стоката.
..
За съжаление не си изцяло прав.
Трябва веща да се пази поне 5г. и след това вече може да я придобиеш като "добросъвестно владеене".
Това обаче за магазинажа си е така - можеш да поискаш финансово обезщетение за съхранението на веща.


По темата - виж ако имаш достъп до разпечатки на телефона - може да си спомняш поне месеца в който си се обадил на фирмата и чрез гугъл да провериш телефоните - ще излезе този на фирмата 100%.
kolcho - специалист
lyuboblagoev написа:
Преди време се обърнах към една фирма,
Кога беше това "преди време"? Ден, месец, година?
:?
fbr - майстор
Да ти кажа, че клиентите имат особено чувство за време. Имал съм вземане-даване с безхаберни клиенти, и знам, че това "преди време" е толкова разтегливо понятие, колкото не би могъл да си представиш.
hidrazin - майстор
1115 написа:
За съжаление не си изцяло прав.
Трябва веща да се пази поне 5г. и след това вече може да я придобиеш като "добросъвестно владеене".
Това обаче за магазинажа си е така - можеш да поискаш финансово обезщетение за съхранението на веща.
Абе в нащо закон винаги има дупка/врата...
Из писаниците по общите условия на Спиди:
38. Непотърсени или недоставени пратки в срока и при условията, посочени в т.36 от настоящите Общи условия, се съхраняват от Оператора за срок от още 14 дни, след което стават собственост на Оператора. Операторът, в качеството си на собственик, има правото да унищожи пратката или да я продаде.
39. Унищожаването на пратките се извършва с протокол от комисия, съставена от трима служители на Оператора, по следния начин:
39.1. документални пратки се нарязват ръчно или чрез специализирана машина за нарязване на хартия;
39.2. предмети в пратки, които могат да се продадат, се продават на търг, като приходите след приспадане на разходите по продажбата, остават в полза на Оператора;
39.3. предмети, непродадени на търга по т.39.2, се унищожават по подходящ начин.
Има и други начини де. Например:
Чл. 91. Който има изискуемо вземане във връзка със запазване, поддържане, поправяне или подобрение на чужда движима вещ или за вреди, причинени от нея, има право да я задържи, докато бъде удовлетворен, освен ако е недобросъвестен.
Когато предмет на задържането са стоки, кредиторът може да задържи такова количество от тях, колкото е потребно за удовлетворяване неговото вземане...
Смятаме - Осака сплит 9-ка - 500 лева.
От тях вадим - ремонт 100 лева, овехтяване 100 лева, наем за 300 дена - 300 лева. Сметката е приключена.
Даже не е приключена - ще трябва да донесе в сервиза и вътрешното тяло... :-D
По спомен и в митниците пазят стока 3 месеца от датата на уведомяване. После отива на търг и се разпродава.
Плюс това клиента ще трябва да докаже че въобще е оставил нещо в дадения сервиз или те са го взели - протокол, свидетели ...
Абе ти си остави телевизора за година в някой сервиз пък после ходи да ги съдиш..
Иначе това за 5-те години е така но ако се стигне до там май ще се наложи ходене по съдилища.
:partyman:
P.S. А дано му излезе късмета. А дано ама надали...
nikolovvd - майстор
Бях оставил една камера в сервиз на Сони за ремонт. Престоя 2 години и половина без да я оправят. Като си я взех купих същата камера с друг дефект от сайт и си я оправих сам.
Не ми поискаха и една стотинка! :?
hidrazin - майстор
Е ами то една камера не заема кой-знае колко място.
Пък и явно в този сервиз хората нямат практика да си изоставят устройствата.
По принцип във фирмени сервизи ходят гаранционни стоки или извън гаранционни ама клиенти с пари.
Ама я си представи един сервиз за компове втора ръка или сервиз за климатици, телевизори ... каква напаст е от изоставени таралясници.
Та те така...
:partyman:
nikolovvd - майстор
Тия са супер некадърници. Трябваше да доставят един кабел само. Вярно че бяха много жици на 2-3 см място, но и това не можаха да направят. На втория ден ми се обадиха да питат дали да ми го доставят, защото бил над 50 лв., казах им че ще го платя, но накрая пак нищо.
  • 1
  • 2

Тема "Търся си външното тяло на климатика- не ми се смейте! Истина е!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: