Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
aleksnp - специалист
Ситуацията е такава, че трябва да свържа абсорбатор към комин. Разстоянието е около 2.5 м. Изхода на абсорбатора е 120 мм, а диаметъра на розетката на комина е 150 мм. Комина ми е само за моя апартамент. От това, което прочетох, за свързването ще ми трябва алуминиев гъвкав въздуховод с дължина 3 м. и преходник Ф120/Ф150. Въпроса ми е, къде да е монтиран преходника, на абсорбатора или на комина? Съответно въздуховод Ф120 или Ф150?
EDI - майстор
Съобразяваш се с абсорбатора.На комина сложи прехода, щом Ф на абсорбатора е 120 и ползваш тръба Ф 120.
aleksnp - специалист
Благодаря.
nikolovvd - майстор
Бих ти препоръчал и друг вариант, а решението е твое.
Сложи розетка Ф120 с клапа на комина и я уплътни с монтажна пяна. След няколко часа опъваш алуминиевото гофре от розетката до аспиратора и си готов.
Съображение:
При сутуация, когато от комина влиза въздух в помещението, особено през Зимата, когато отвън мирише на пушек, ще се осмърдиш и ще се наложи да пускаш аспиратора без нужда.
Това е редукцията, което е почти без пари.
http://profesionalbg.com/3294-%D1%80%D0 ... -%D1%84150
Ето ти и нещо интересно за размисъл. :)
http://moby-bg.com/category/33/kragli-p ... -tyah.html
aleksnp - специалист
Благодаря за мнението. Не ми се кърти старата розетка. А от две години на същата розетка има монтиран вентилатор на собствена тяга и не съм усещал миризма.
vladislavpet - напреднал
Здравейте,
поради ремонт ми се налага да изместя кухнята и сега ми предстои инсталиране на аспиратор,
та въпросите са ми следните:
–кухнята ще е на стена, която е външна и в която няма проблем да се направи отвор....
–аспиратора може ли да се свърже директно към отвора...трябва ли да се сложи нещо специфично от външната страна на отвора
аспиратора е със клапа,
–ефективен ли ще е
Мерси!
nikolov333 - майстор
Точно така аспиратора ще е най-ефективен особено, ако му е къса тръбата до изхода. Щом е с клапа още по добре за да не "лъха" студа отвън през аспиратора през зимата. Външно се слагат различни предпазни розетки, основно за предпазване от обратно навлизане на вятър и дъждовна вода..примерно такава http://moby-bg.com/product/1272/vanshna ... -f125.html
lyubohar - майстор
vladislavpet написа:
Здравейте,
поради ремонт ми се налага да изместя кухнята и сега ми предстои инсталиране на аспиратор,
та въпросите са ми следните:
–кухнята ще е на стена, която е външна и в която няма проблем да се направи отвор....
–аспиратора може ли да се свърже директно към отвора...трябва ли да се сложи нещо специфично от външната страна на отвора
аспиратора е със клапа,
–ефективен ли ще е
Мерси!

Мда...Изключително добро решение...
В апартамента до мен така преустоиха спалня на кухня.
Точно до моята спалня и хол.
Монтираха си аспиратора през стената.И сега и спалнята ми и хола ми смърди на манджи.

Да им се чудиш.Кухните на блока са откъм много натоварена улица.
Сега я направиха на спалня.И там спят двете им деца.На шума и на газовете.
Хора всякакви.
vladislavpet - напреднал
Здравейте,
пак да попитам нещо..
ще има ли проблем във функционирането на аспиратора при положение,че
сложих розетка на ф100 ,уплатнена с пяна в гофре което е на ф120?
Мерси!!

Тема "Свързване на аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: