Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
nikolov333 - майстор
Не е проблем, ама изхода на аспиратора с ф100 ли е..?
nikolov333 - майстор
Ако е само розетката не е фатално, но все пак свива малко въздушния поток на изхода, по-добре беше да си е на 120.. Защо не сложи такава..не можа да намериш ли?
vladislavpet - напреднал
да ,не намерих....а и мястото за дупката се падна между две греди....ималката розетката стана точно
ако е нещо фатално мога да сложа и по-голяма,но гледам че са на ф125...
vladislavpet - напреднал
и при по-голяма розетка дали ще се отрази на шума....защото ми се струва с една идея
по-шумен в момента?
nikolov333 - майстор
Зависи колко дълъг е тръбния път и отвора да няма съпротивление, но в повечето случаи шума зависи главно от вентилатора и електромотора на аспиратора. Мисля, че по-безшумните са с двойна турбина..
zdravcho - специалист
nikolov333 написа:
Мисля, че по-безшумните са с двойна турбина..
- един мотор с двустепенна турбина (ако има такъв не съм виждал) или два мотора с единични турбини? Два мотора с две турбини би бил по-шумен вариант - две неща които да вибрират индивидуално. Но със сигурност и по-голям дебит. За шума много зависи от цялата направия - от изработка на турбината и "охлюва" - баланс, остри ръбове... до въздуховода - дължина, има ли завои, остри ли са плавни ли са, стеснения, дебелина и закрепване на въздуховода...
nikolov333 - майстор
Моя модел е FABER EUROLUX FLEXA HIP LG/X A90 с двутурбинен високо оборотен HIP мотор 500м3/h http://i1os.com/yfdj5yp9xsM.video
vladislavpet - напреднал
моя е този..
http://www.tekaindustrial.com/bg/produc ... ht_685_985

без гофрето не се чува почти нищо....с гофрето е шумно
дали ако заменя гофрето с кръгъл пвц въздуховод ще намелее шума?
ще има и две колена на по 45,....или да си слагам филтрите с активен въглен :)
nikolov333 - майстор
Да с гофрета е нормално да шуми повече а и диаметъра им е важен.Аз съм с гладките тръби, които са най-добрия вариант. Пробих отвора максимално близо да аспиратора и имам само 70см тръби на 150мм с едно коляно на 90 градуса.. Сега виждам, че и твоя изхода му е 150мм и според мен ти шуми защото си сложил намалителя на 120.. Най-добре си разшири отвора и сложи 150мм гладки въздуховоди..

Тема "Свързване на аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: