• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
bambuk - помощник
Здравейте всички фенове и Ч.Н.Г-2017.Искам да запитам на какво се дължи това често размразяване на климатика на всеки 50-60мин.И по този начин топлината в стаята е по-малко.понеже немога да намеря книжката му мисля че беше 12 или 18 BTU. Също така как мога да разбера дали темпер.която се изписва на дисплея на дистанционното е реално приета от електрониката на вътрешното тяло.Благодаря ви и чакам съвети.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Виж модела отстрани на вътрешното тяло - има лепенка.
Предполагам че щом е от 2000г., не е инвертор.
Работи на макс и затова засрежава по-често.
Щом има условия за заскрежаване, дори японските инвертори се заскрежават.
А именно ниски външни температури + висока влажност + настроен да гони висока температура.
Въпроса е да прави дефрост точно когато трябва - когато има добро количество скреж по външното.
Когато вътрешното издаде звук, значи е приело всичко по дисплея на дистанционното.
Има ли много скреж по външното, когато влиза в дефрост?
След дефрост, духа ли топло и силно? И при каква външна температура?
bambuk - помощник
Няма табелка на вътрешното тяло и аз мисля че е обикновен климатик.След като заскрежи малко и веднага подава сигнал за размразяване.и след като завърши то духа топло и силно.А що се отнася до дистанционното не съм сигурен когато жена ми работи с него дали винаги" изпиюква".Аз го настройвам на 25 град.а в стаята термометъра показва около21 град.Благодаря за отделеното време.
VLADO66 - майстор
Щом външната температура падне под 5 гр. , софтуера включва дефрости през определен интервал.Друг е въпроса, ако външното тяло силно се обледенява, трябва да се провери и измери фреона.
bambuk - помощник
Благодаря за споделената информация.Тогава няма от какво да се притеснявам.Поздрави и приятен ден.
infomar
bambuk написа:
...........А що се отнася до дистанционното не съм сигурен когато жена ми работи с него дали винаги" изпиюква".Аз го настройвам на 25 град.а в стаята термометъра показва около21 град.Благодаря за отделеното време.
Мисля, че задължително трябва да писука при промяна температурата с дистанционното - майка ми имаше този проблем - насочва го към някой ъгъл и при слаби батерии то не писука, защото тялото не е приело сигнала. Когато го насочи към тялото и изписука - няма проблем и всичко е точно.
EDI - майстор
Машината си има нужда от профилактика и обслужване, явно е на доста годинки вече.Звънни на монтиралите машината или на някой сервиз да я прегледат основно.Може и нищо да и няма.При студ и мъгла, дефрост на 50-60 минути не е нещо рядко, но си иска поглед на място.
bambuk - помощник
Преди 2г.сервизни хора правиха ремонт на външното тяло пък и аз съм му измил пластините през лятото.А вътрешното тяло също е чистено и филтрите редовно.Остава някой от сензорите да е запрашен.
seawolf - напреднал
Колеги, да не пускам нова тема питам тук. Същата марка климатик, отказа преди два дни да работи, от сервиза дойде майстор и дефекта е във външното тяло платка.
Значи ремонта щял да струва 240 за платка и труда 50 лв. Въпроса ми е да сменям климатика или да сменя платката, климатика е на към 8 години и проблем не е правил.
plamen6703 - майстор
Същата марка, но модела явно е тайна :wink:
Като начало смени "майстора" и после решавай дали/или :)
Платката на по-малко от половината цена може да се ремонтира, а може и да не може... ама цял климатик за едната платка да смениш, айде холан :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "климатик FUJI ELECTRIC от2000год." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: