• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
hidrazin - майстор
Това за дефроста да е заложен програмно на определено време го има само при най-евтините модели сплит системи.
Иначе инверторите си следят температурата на външното тяло и правят дефрост само когато трябва.
А тоя за да се мъчи да се обледенява зверски има нещо друго.
Или не е оразмерен правилно за помещението, или го надуват на високи градуси и той не може да смогне.
Единия ми инвертор SHARP за 11-12 години се е обледенявал 2 пъти в мъгливо, влажно и студено време.
Но тази година се развали и сметнах че е по-добре да го сменя.
Другия ми инвертор Fujitsu никога не се е обледенявал зверски (точно в този момент реши да прави дефрост).
За обледеняване говоря зверско - да запира перката на външното тяло.
Никой от климатиците ми не се тормози при дефроста. И не е нормално да се тормози.
Все пак тогава обръща на охлаждане но с изключен вътрешен вентилатор.
Демек си краде малко от топлото в саята за да обезскрежи външното тяло.
(докато пишех и дефроста свърши) :-D
А тези кабели дето ги продават са за тавичката и евентуално за дренажната тръба.
Аз такива нямам и не намирам нужда от тях (при мен де).
:partyman:
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
А къде се монтира нагревателя..че моето външно тяло трупа лед около отворите за отичане и тавата под него е заледена. Ако сложа нагревател, ще го има ли този проблем?
Изображение
:partyman:
nikolov333 - майстор
Разбрах..и е логично ако е с нагревател да не се трупа прекалено много лед в кондензната тава под климатика, понеже конденза ще бъде предварително "затоплен"?
EDI - майстор
При машини с фабрично навит нагревател, нагревателя се навива в дренажните канали.При модели северно изпълнение се навива и под компресора и около него.Не е свързана с дефроста системата, а включва на определена външна температура и работи постоянно.При допълнителен монтаж е най-лесно да се свърже с дефроста, понеже тогава се оттича конденза и така му се осигурява време да изтече и да не запуши дренажите.Могат да се сложат и системи за контрол на температурата и включване и изключване на нагревателя, в СЕТКОМ един съфорумец направи такава система.Проблема на повечето машини е малки и единични дренажни отвори, които се запушват много бързо.След гаранцията препоръчвам да си разширите дренажите и няма да имате проблеми.На две от машините ми съм го направил отдавна и нямам никакви проблеми и без нагреватели в тавите.Другите ми машини са с по три фабрични големи дренажа на тавите и там нещата и без нагревател са си идеално, независимо от условията.
zdravcho - специалист
На връзката малко по-нагоре предлагат и модели с термостат, които се включват към захранването на външното тяло и работят самостоятелно, независимо от саморазмразяването на климатика. Както каза EDI - при определена температура се включва и работи постоянно, докато околната температура не стане "+". В този случай нагревателят ще работи с дни при студено време. Важното е че при нужда и желание има варианти за подобрения :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Ефикасен нагревател за размразяване на климатика?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: