Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
preslav - майстор
nikolovvd написа:
avitor написа:
... се чудя за едно Мицубиши 9-ка ...
Мицубишитата са 20, 25, 35, 50 и т.н., което съответства на квадратурата, но са над бюджета ти.
Освен това трябва да си избереш дали да са Мицубиши Хеви или Мицубиши Електрик, като Хевитата са по-подходящи за Северна България.
На работа сме с Мидея 12 000 BTU, като края на миналата година изкарахме на климатик, защото изгоря горелката на котела. При -10 градуса се държа много добре и понеже бях очарован се загледах да си взема един за мен. Цените им се въртят около 800-900 лв. Във Варна рядко е студено и температурите не падат под -10 градуса, така че и това е вариант. За съжаление Мидеята е на 2 години експлоатазионен срок и нямам представа как е с отказите и проблемите.
Чувал съм, че Хевито е по-добро за нашите ширини от Електрика, но никога не съм ползвал Мицубиши. Тошиба обаче ползвам и съм възхитен. Мидея няма да коментирам, леко ми е гнусна с разтичащите се емблеми.
VLADO66 - майстор
Миналото лято сложих този http://megaelectronics.bg/klimatici-pro ... dna6g.html Сега по студовете няма никакъв проблем.
naB4o - специалист
Имам това мицубиши 25ца (от 6 месеца) в стая, която е 3.5/3.5/2.5 юг. Доволен съм от към топлина и шум. Имам и 35ца същия модел от 1 година в по-голямо помещение и от него съм доволен. Имам и Fuji 12, в съседния хол, но ми е по-шумен. Догодина ще взимам още един за последната спалня и пак ще е същата 25ца на мицубиши.
Разбира се има и по-добри модели, но това ми беше по джоба и аз лично съм доволен.
И аз съм от Варна, от кварталите с вятър :)
avitor - специалист
Благодаря на всички дали своето мнение. Който има други препоръки да сподели. След 2-3 дни ще направя своя избор с вашата помощ.
preslav - майстор
VLADO66 написа:
Миналото лято сложих този http://megaelectronics.bg/klimatici-pro ... dna6g.html Сега по студовете няма никакъв проблем.
GREE е едно добро бюджетно решение - както винаги обаче, всичко зависи от задволанното устройство.
nikolovvd - майстор
И на мен ми го хвалиха, но тогава беше нова марка за пазара и още не беше вкаран в листата на програмана за енергийна ефективност.
naB4o написа:
Имам това мицубиши 25ца (от 6 месеца) в стая, която е 3.5/3.5/2.5 юг. Доволен съм от към топлина и шум.
Зависи от модела, но някой имат както нощен, така и тих режим. Ако ги включиш не се чува изобщо.
bai_bradyra - специалист
Разгледай Дайкин, но не стенният , а подовият тип- вътрешното тяло е ниско на стената, като радиатор.Ползвам такива. Много са ефективни и безшумни. Конвекцията става по естествен път и до трета степен на вентилатора (от 4) не се чува шум и не се усеща въздушна струя. За детска (и не само) са идеални. Ето:http://v-clima.com/prod.php?id=klimatic ... dov_montag
По скъпи са за бюджета ти, но щом е за детска избягваш течението.

п.п. пуснал съм първият попаднал ми линк.Може да потърсиш по-добра цена.
avitor - специалист
За подовия климатик предложението е добро, но под прозореца има вече монтиран радиатор, тъй като съм си направил локално парно. Идеята за климатика ми дойде, като тази година взеха да ми свършват дървата и тръгнах да търся да си купя. Оказа се, че предприемчивите бизнесмени предвид суровата зима са вдигнали цената на дървата за около 130 лв за кубик, което си е чисто изнудване. Затова реших да монтирам климатик като резервен вариант за отопление ако ми свършат дървата, а пък и лятото ще може да се охлажда помещението. Предпочитам да дам 130 лв за ток отколкото за 1 кубик дърва.Това лято купих дървата на 80 лв кубика.
preslav - майстор
avitor написа:
За подовия климатик предложението е добро, но под прозореца има вече монтиран радиатор, тъй като съм си направил локално парно. Идеята за климатика ми дойде, като тази година взеха да ми свършват дървата и тръгнах да търся да си купя. Оказа се, че предприемчивите бизнесмени предвид суровата зима са вдигнали цената на дървата за около 130 лв за кубик, което си е чисто изнудване. Затова реших да монтирам климатик като резервен вариант за отопление ако ми свършат дървата, а пък и лятото ще може да се охлажда помещението. Предпочитам да дам 130 лв за ток отколкото за 1 кубик дърва.Това лято купих дървата на 80 лв кубика.
За аварийни нужди и едно GREE ще ти свърши работа без да ти натоварва бюджета - интелигентно са направени.
avitor - специалист
Да възможно е и GREE да купя, ще видим накрая.

Тема "избор на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: