• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
ivan_v - специалист
Трябва да се добави паралелно резистор 50КΩ до 60 КΩ
При резистор със съпротивление 50 КΩ разминаването ще е около 3градуса, но само при 18градуса( климатикът ще отработва 15гр.) При по-високи температури тази разлика ще намалява и например при зададени 25гр. климатика ще отработва 23,5гр.
zdravcho - специалист
Да, да, малко е нелинейна зависимостта между изменение на t° и изменение на съпротивление, но той климатика не работи в голям температурен диапазон - 18-22°С и като си знам че отместването е 2-3°С няма да е проблем. Сега ще видя какво имам под ръка 50-75кО да видим какво ще стане.
djendov - специалист
Още по-добре. Така при 18 градуса, в стаята ще са 16, а при 24 ще са почти толкова.
http://cxem.net/calc/resistor_parallel_calc.php
Ето един бърз калкулатор онлайн, да ти помага в експериментите. Можеш и в ексел да си направиш формулка с табличка, да ти покаже при различни съпротивления, на каква температура - каква би отговаряла и да избереш най-подходящия резистор за целта.
Щом е студен, найстина е по-добре да се поддържат едни 15-16 градуса като минимум. Че иначе саво става задължителна покупка. Това от опит и панелен апартамент...
Успех!
idunno - специалист
Човека и си купил Осака и ше го манипулира :-D :-D :-D .Колата ти да не е Москвич?Защото климатика ти е пълен ташак и колкото и да го "манипулираш", накрая ще осъмнеш на студено.Климатикът отчита температурата "горе" и ако там е 18, значи температурата в стаята е около 15, а влажносттта около 25 - 30%.Но това не е от значение защото при -10 тоя климатик и след 100 дефроста може и да стигне 18. :-D
Слдеващия път си купи климатик за 100 лева и се оплаквай надълго и на широко.
Колкото до идеите, които ти дават форумните гурута- те няма да сработят. :)
И китаецът ти го е сметнал, колкото за парите, дето си дал.Така че не го обвинявай.
И като така щедро се пише за съпротивленията от разни разбирачи , що не смените датчика- датчици с рзлични съпротивления - бол.
Даже и на такава чекийджиска марка като смените съпротивлението датчика, климатика ще изпадне в грешка.
Последно време само глупости има в тоя форум.
fbr - майстор
idunno написа:
Последно време само глупости има в тоя форум.
И ти реши да не останеш назад.
djendov - специалист
idunno написа:
.. климатика ще изпадне в грешка.
Последно време само глупости има в тоя форум.
То май ти си изпаднал на някъде, ама съм много нов във форума и не ми е ясно още на къде.
Чак за гуру нямам претенции, даже въобще не ми е в областа. Ако някой ме беше коригирал, поне щях да науча къде съм сгрешил и да се науча на нещо ново. Все пак за това се регистрирах тук. Ама от твоето мнение, освен комплексарско натрапване на величие, друго не ставва ясно. И аз до тук, защото така се превръща всяка тема в сапунен сериал. Писна ми като ми трябва нещо, да намирам темата в търсачката и после да чета 10 страници художествени произведения и глупости докато успея да отсея ценните мнения.

До автора на темата:
Успех, а ако съм те подвел с гуру-идеите си, ще те черпя една бира и ще ти платя резистора :) :partyman:
zdravcho - специалист
50кО резистор + 33кО тример паралелно на термодатчика - въпрос на малко време да настроя желаното изместване.

idunno, ти бот ли си? Ако не си - явно можеш да четеш, ама четеш както едно време в училище - само заглавията на книжките без съдържанието. Първо вземи прочети по-нагоре написал съм какви са температурите, вместо да философстваш какво отчита и какво е в стаята. Не си спомням да си бил в къщи, че да изказваш твърдения как работи климатика при -10°С. Не си спомням и да съм се оплакал, че въпросния климатик не работи и не топли или че не се размразява! Не съм и питал какъв климатик да си купя! Признак на лоша култура е да се дават разни квалификации и определения, без да си запознат с нещата. Единствения ташак тука е некомпетентното ти изказване. Пишка нямаш ли си, да си играеш с нея, вместо да задръстваш с плява форума.

Нас не че ни интересува, но понеже ще може да се изхвърлиш още малко, можеш да напишеш тука твоята кола каква е, колко харчи, колко вдига, талавизора ти колко инча е и каква марка е, и за климатика ти можеш да ни кажеш, а и за телефона, а също и на какъв кенеф сереш.
a_stoev - майстор
При работа на климатик в студена стая се затруднява дефроста. Да не стане на кубче лед?
zdravcho - специалист
До сега не се е случвало, да стане на кубче лед никой от климатиците. Тавата от долу да, но изпарителите се размразяват. За който се интересува - последната настройка е два броя 75кО - по един паралелно на двата термодатчика - на изпарителя и за стайната температура за да се избегне евентуално "шашкане" на електрониката.
Последна промяна от zdravcho на ср фев 01, 2017 11:08 am, променено общо 1 път.
djendov - специалист
Чакаме резултати от експеримента :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Манипулиране на температурата на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: