Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
goro_89 - напреднал
Здравейте скоро си монтирах климатик Осака 12 бту старичък но с компресор мицобиши
намерих пропуск в гайките явно е изгубил част от газта та
проблема ми е че много тегаво се зарежда тъй като температурата в помещението сега е 6-8 гр
и не знам какви параметри трябва да има при тези ниски температури пуснах му около 500 гр по везна
ниското налягане е 4 бара
но като обърне на високо повече от 16 не иска да направи и струята с темп. 30гр при минимален вентилатор което е мн малко и климатика няма да изкл. никога Страх ме е да не презаредя климатика и да прецакам златния компресор
моля за данни при темп.0 гр навун 6-8 гр в стаята какво трябва да е високото ниското и струята при вутрешното тяло
Zoro5 - специалист
Помещението може да го стоплиш предврително с духалка, 1-2 лева за ток няма да те фалират. А най-добре изчакай вън да се постопли до 6-7 градуса и тогава ще го настроиш по фабрични параметри (при 20/7 градуса).
GalinBelos - специалист
Е след като имаш електронна везна , що не източи фреона и да го заредиш с точното количество ? Поне щеше да си сигурен че ако има някакъв проблем не е от фреона . А като вдига само 16 бара на топло , не се ли обледява бързо външното тяло ? Вече са ти отговорили че за да духа на топло трябва да дига поне 22+ бара .
goro_89 - напреднал
не знам дали не е заради ниската температура в помещението /както каза колегата да затопля помещението /
Не го зареждам на грамаж защото спестявам газ при нас почти го няма или го дават на черно и скъпо
Въпроса ми е да изчакам ли да се стопли или да го изгърмя с още газ Но не знам после като се стопли дали няма да изпускам газта А да кажа че помещението е голямо и общо взето трудно ще се стопли при 30гр температура на кондензатора
Нормално ли е когато е студено да е ниско налягането и темп на изпатителя
Zoro5 - специалист
Няма как помещението да е студено и кондензатора да е топъл - нали се охлажда с околния въздух! Трябва вход/изход на тялото да е 15-18 градуса при вентилатор на макс. Ако при +5оЦ навън, питата не прави скреж ,значи фреона е достатъчно. Дават го да се стопля сряда-четвъртък.
goro_89 - напреднал
здравейте Градация по проблема понамалих малко фреона с риск да гръмна тънката бутилка /не успях да го събера целия изключи се предполагам пресостат /посъбрах малко фреон
Направи ми впечатление следното събирам фреон налягането се вдига и темп.на струята също така събирах докато не спря да вдига темп.
успях да го докарам на 17-18 бара около 40гр на струята при отворен увър на вент.1ва степен при темп в помещението 14 гр
Притеснява ме следното Ако сега количеството на газта е по-малко от нужното дали ще се товари и грее
Казаха ми че където има голи тръби се отразява на кондензацията вътре в самата дупка на вътрешното тяло тръбите са голо и се опират в стената проблем ли е това ?

Тема "Налягане и температура на Kлиматик R22 Осака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: