Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте!Последните няколко дни съм в страховита дилема какъв мултисплит да избера.Системата ще се слага в къща с изолация от 10см каменна вата,33см тухлена стена и пет камерна ПВЦ дограма с троен стъклопакет.Помещенията,съответно и вътрешните тела са 4.Голямото е около 30м2,а малките са по около 13м2,всички по 2.60м височина.По ред причини се взе решение за мултисплит и тръбите са прокарани,а вече и скрити от мазилки и т.н.,така че нямам друг вариянт.По принцип се бях насочил към марката Daikin,като известна фирма ми направи оферта за: 4MXS68F с три вътрешни тела FTSX25K и едно FTSX35K.Цената на тази система според офертата е приблизително 6000лв,с монтажа, без тръбите,които,както казах са прокарани от същата фирма.До тук добре,но се свързах с приятел за съвет и той ми предложи идентична система на GREE,но с малко по-мощно външно тяло на цена от приблизително 3200 лева,без монтаж,с възможност след доплащане гаранцията да се удължи на 5 години.Предполагам,с монтажа,цената ще стане около 4000лв.Това прави 2000 лева разлика,които биха ми влезли в чудесна употреба на други места по къщата... Въпросът ми е: Заслужава ли си икономията и икономия ли ще е тя след 2-3 сезона? Моля за аргументирани на достъпен език мнения,тъй като съм откровено бос в тази област! Предварително благодаря на всички отзовали се!
preslav - майстор
Имам опит (и то кратък) само с една 12ка и една 9ка на Грии - държат се много прилично. От приятел знам, че това е най-големият производител на климатици в световен мащаб, но от същия приятел знам, че Дайкин са силни в мощните системи, но колко мощните не знам. 5 години гаранция не са за пренебрегване, но зависи какво ще е доплащането.

Тема "Помощ за избор на мултисплит система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: