Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
londraneste - помощник
Здравейе! Търсих доста из интернет пространството както и във форума, но така и не намерих достатъчно информация за това, което търся. Та става въпрос за Геотермална вентилация и контролирана вентилация, то общо взето е едно и също де... та надявам се има компетентни по въпроса, че да ме просветлят и мен. Основното го схванах в принципа на геотермалната вентилация т.е вкарваме пресен въздух отвън, който чрез топлообменник охлажда или затопля постъпващия в жилището въздух... от тук нататък доста неща не са ми ясни #-o
1.Центробежни вентилатори ли се използват за задвижване на входящия и изходящия поток въздх?
2.Какъв по точно е филтърът за входящ въздх?
3.Как се изчислява дебита за постъпващ възхух (какъв деит трябва да постъпва)
4.И всичко свързано с темата

Ще съм блаодарен на всички отзовали се. [-o<
шоп - майстор
londraneste написа:
Основното го схванах в принципа на геотермалната вентилация т.е вкарваме пресен въздух отвън, който чрез топлообменник охлажда или затопля постъпващия в жилището въздух... от тук нататък доста неща не са ми ясни #-o
1.Центробежни вентилатори ли се използват за задвижване на входящия и изходящия поток въздх?
2.Какъв по точно е филтърът за входящ въздх?
3.Как се изчислява дебита за постъпващ възхух (какъв деит трябва да постъпва)
4.И всичко свързано с темата

Ще съм блаодарен на всички отзовали се. [-o<
Не съм сигурен, че и това, което мислите, че Ви е ясно е така.

Геотермална вентилация с рекуперация означава постъпване на свеж въздух в дома предварително подгрян чрез преминаване в земята под нивото на замръзване ( обикновенно 1.5-2 метра) и рекупериран чрез изхвърлянето на мръсен и топъл въздух от дома.
1 Можете да ползвате центробежни, аксиални, осови, канални и т.н. стига да отговарят на дебит, налагане и децибели.
2 Филтъра обикновенно не е един ами 2-3 бр ( груб филтър за насекоми, листа и т.н., среден и хепа филтър) Поне аз ползвам набора от тези 3 филтъра.
3 20-25м3/ч на човек е предостатъчно
4 за повече инфо https://www.forumhouse.ru/forums/52/

Успехи
londraneste - помощник
Почти нищо не и е ясно наистина! Това го знам, че се вкопава под земята, но какъв вид въздуховоди се използват? Извинявам се за невежеството просто ми е доста интересна тема! Ползите и всичко ми е ясно само принципа на раобота и компонентите нужни за инсталацията. Ще поледна и темата, която ми пратихте, благодаря! :rock:
шоп - майстор
londraneste написа:
но какъв вид въздуховоди се използват?

Под земята най-често се използват ПВЦ канализационни тръби ( ф110, Ф 160, ф200 и така нататък)
В дома можете да използвате каквото Ви душа иска. ПВЦ тръби, и въздуховоди, спиро тръби, поцинковани и ал. въздуховоди, въздуховоди с изолация и т.н.
londraneste - помощник
Благодаря за отговора! :prayer:

Тема "Геотермална вентилация и Контролирана вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: