Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kistbam - специалист
Здравейте. Както става ясно от заглавието ми предстои монтаж на конвектори.
Къщата ще се отоплява с термопомпа и подово. Конвекторите ще са за охлаждане и за евентуално подпомагане на подовото (ако някога това се наложи). Прекарани са тръбите за конвекторите от колектора до стените на които ще се монтират конвекторите. Тъй като още не съм ги купил, а замазките вече бяха направени, съм ги пуснал от външната страна на стените и оттам ще се качат нагоре и ще влязат пак в стаите. Тръбата е ППР със стъклофибри Ф20. Тъй като ми предстои да правя външна изолация, трябва да реша някои въпроси при монтажа още сега.
1. На каква височина стандартно се монтират конвекторите? Помещението ще е 2,70м.
2. Къде в Пловдив мога да разгледам конвектори, за да видя за особености при монтажа? Най-вече при свързването на тръбите.
3. Може ли да ми предложите някой, който се занимава с преправяне на вътрешни тела на климатици? Това също е в уравнението.
radius - майстор
3. Насока за размисъл : Водните конвектори имат голямо хидр. съпротивление и им трябва мощна помпа. Телата от климатици с тънките си фреонови тръбички ще са още по трудни за притикване на флуида.
djendov - специалист
За охлаждане си работят перфектно(телата от климатик).
За топленето трябва малко по--висока температура от подовото, ама става.
Не забравяй оттичането на конденза. Трета тръба....
Много оферти има в олх. Аз смятам да поръчвам от един от пловдив, но не мога да му намеря офертата в момента.
Zoro5 - специалист
А аз се питам дали, след като конвекторите са горе, не е възможно и всички тръби да вървят горе в ъгъла до тавана? Или това ще създаде проблем с денивилациите?

Тема "Бъдещ монтаж на високостенни конвектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: