• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
infomar
Спорът и е безсмислен. Всяко запушване си е уникално само за себе си и иска конкретен подход. Аз ти описах какво стана с мен и как реших проблема. Може би има 101 метода, но не съм съвършен...
Не си мисли, че не съм пробвал това което предлагащ. Не съм се вкарал без нужда в излишни разходи.
Коминът е бил запушен от много години - не се е ползвала стаята явно след запушването. От началото пробвах със закачена на въже 1/2 цола водопроводна тръба с около два метра дължина (това имах под ръка), заострена в долният край. Блъсках половин час без успех. Запушването беше около петия метър (от горе на долу) и явно височината на спускане не е била достатъчна. Ако е била 10-20 метра, може и да е имало ефект. После с удължената тръба всичко се реши за десет минути. Зорът бе да пробия дупка - после е лесно.
Един съсед подходи по още по-странен начин - имаше паднала тухла около 3 метра от горе на долу. Всякакви опити безуспешни. Накрая завари едно голямо свредло 2 см. на 1/2 тръба и с голямата дрелка от горе проби дупка в падналите тухли. Голяма хамалогия и смях беше качен горе с дрелката, но не му се разбиваше стената на гадното място.

Между другото - направих почистване на комина след зимният период - събрах три шепи сажди от тръбите и комина.... основно бяха в тръбите, две шепи на 2.5 метра и една от комина. За мен сезонът бе успешен със сравнително мека зима и не-високи разходи... при тези цени.
  • 1
  • 2

Тема "Аспирация към кoминни тела, проблем с миризмата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: