Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
filmatoplo - майстор
Какво представлява машината която замръзва тайландския сладолед ,как се охлажда тавичката в която сместа замръзва ,трудно ли е за изработка . :?
Andri01 - майстор
Палачинки със сладолед ли предлагаш вече ? :)
a_stoev - майстор
Пусни едно клипче на колегите да го видят, може и да не го знаят.
Изпарителя не е като тенекия като на фризера а масивна плоча.
За да става за хранителни цели, трябва да е от неръждавейка. Масивността е относително понятие, но за да стават ролцата трябва да е обработена равна, нещо фреза или някакво шлайфане. отдолу за неръждавейката запоена медна серпентина, може би на 2-4 хода. От там нататък - натъманяване на капилярката. Според мен трябва да се подходи като за минусова камера, но не знам каква мощност трябва. Порция сладолед 100 гр. замръзва за 10-15 с. Може да се апроксимира с вода 100мл за 10с. някой да го сметне какъв товар е. Ако плочата е малко по-масивна, би облекчила нещата при слаб компресор.
Ако имам стар фризер /заради компресора/, това е проект който бих почнал.

П.П.
жената би ме убила, от година не близва сладолед, не че не ѝ се иска.
filmatoplo - майстор
:) Благодаря за обяснението,на оригиналната машина пише
Мощност 1,7 клв
Темпратура минус -28 гр
Фреон R404

Цитирах по спомен може да допусна грешка.
Предполагам на кръглата плоча тръбите са навити в кръг а на квадратната плоча май са прави преминаващи като меандър .
a_stoev - майстор
Според мен трябва да са няколко хода за не се получи единия край по топъл.

1,7 клв си е доста, то като климатик 12-ка.
Фризерите за по 150вата.
filmatoplo - майстор
Мощността е може би заради това че студа контактува с топлия въздух лятото на открито и да смогва без конденз .Интересно под неръждаемата тава какво има - някой каза запоени медни тръби сигурно една до друга плътно защото отгоре замръзналата част не изглежда на линии ( не че съм го видял с очите си на живо) :) .Ако машината е китайска значи няма да е сложна с много скъпи компоненти .Не знам и друго дали се обдухва нещо с вентилатор .
fox_vt - майстор
Мощността е такава защото толкова трябва за да работи всичко. По горе някой беше отбелязал че сто грама замръзват за десет секунди, това е много голяма енергия. За сравнение сто грама във фризер със мощност 150 вата ще замръзнат след часове. Ако плочата която замръзва е със голямо тегло не е толкова важно да са плътно тръбичките.
a_stoev - майстор
filmatoplo написа:
Ако машината е китайска значи няма да е сложна с много скъпи компоненти .Не знам и друго дали се обдухва нещо с вентилатор .
един компресорно кондензаторен агрегат с посочената мощност е 750 кинта, прост като дърво.

Стругаря дето го ползвам като чу за фрезоване на плоча неръждавейка се засмя и каза: "ще е скъпо..."
filmatoplo - майстор
Определено тавата от неръждаема стомана е тънка сигурно макс 2 мм и под нея има нещо което държи тръбите .Или тръбите са запоени ,или са вкарани в алуминий .Който разбира от тази материя професионално може да разбере как точно е направена оригинална машина ,някъде ги продават в София може да се погледне и след това да се направи винаги може да се продаде ако работи .

Прикачен файл

104065974_9_800x600_mashina-za-taylandski-parzhen-sladoled-_rev002.jpg
104065974_9_800x600_mashina-za-taylandski-parzhen-sladoled-_rev002.jpg (38.39 KиБ) Видяна 3066 пъти
Гост - специалист
Един агрегат за минусова хладилна камера ще ти свърши перфектно работа.
Тавата си е най- обикновена, под нея има гъсто навита медна серпентина, под нея- изолация (вата)

Прикачен файл

CE-certification-Double-pan-fried-ice-cream.jpg
CE-certification-Double-pan-fried-ice-cream.jpg (101.97 KиБ) Видяна 3058 пъти

Прикачен файл

China-Factory-Supply-Commercial-Fried-Ice-Cream.jpg
China-Factory-Supply-Commercial-Fried-Ice-Cream.jpg (105.17 KиБ) Видяна 3058 пъти

Прикачен файл

Factory-Prices-CE-Approved-The-Lowest-Temperature.jpg
Factory-Prices-CE-Approved-The-Lowest-Temperature.jpg (114.95 KиБ) Видяна 3058 пъти

Прикачен файл

Factory-Prices-CE-Approved-The-Lowest-Temperature (1).jpg

Тема "ICE CREM ROLLS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: