Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Привет!

Належащо е да си купим мобилен климатик. Ще помоля за съвети и мнения за няколко модели, които разглеждаме: orion - цената му е 529лв. сравнително евтин, площ на охлаждане 25кв. устройващо ми се струва. Минимална температура на охлаждане -10 добре ли е? Ниво на шум 38 dB, какво означава и как ви се струва коеф. на охлаждане EER 2.6.
Освен тях има и климатици Argo Relax 10000, на които се спряхме, там цента е по-висока, но според вас по-добри ли са по същите характеристики? Има и един средна цена 615лв, който е марка Argo Svan 8000 площта на охлаждане е по-малка - 32кв. коеф. на охлаждане EER 2.61.
Като марка Whirpool климатиците като този: Whirpool PACW12CO като параметри как е?

Общо взето и вие може да предложите някои модели, но тъй като не сме запознати от характеристиките единствено площ на охлаждане 25-30-40 кв. ни устройват. Всички модели ли имат въздухоотвод и може ли лесно да се монтира от неспециалист? Има ли модели, при които и топлия въздух се отделя в помещението, т.е. без тръба? Успяват ли да охладят в действителност едно помещение с указаната квадратура?

Всички допълнителни съвети и предложения са добре дошли. За допълнителни въпроси сме на разположени. Благодаря!
zmiori - специалист
Абе това мако звучи като джапанки със шипове.
Ще върши работа за някакво охлаждане. Преди 17-18 години бачках в една банка имаше два вида едните с отвор а другия като спитак ама с един куфар и маркуч куфара се изнасяше през прозореца. Май бе само за охлаждане.
Защо държиш да е мобилен?
Предвиждаме местене, ще го ползваме на няколко места. Имаме и не мобилен, сега ни трябва мобилен. Като марки да предложиш нещо?
plamen6703 - майстор
maistor-plus написа:
Общо взето и вие може да предложите някои модели, но тъй като не сме запознати от характеристиките единствено площ на охлаждане 25-30-40 кв. ни устройват.
От 25 до 40 кв, са 15 кв. разлика, това е стая 5м.х 3м. и отделно стая 5м.х 5м. че да станат 40 кв.м...нещо като мисия невъзможна за охлаждане
Според мен с мобилен климатик нищо няма да свършиш, но пък е добра възможност да изхарчиш едни добри пари за да се убедиш, че това не е твоят вариант.
Дори да купиш и да се похвалиш, че ти върши добра работа, който разбира само ще се усмихне и ще продължи напред :)
fox_vt - майстор
Мобилните климатици са два вида, извеждащи топлината навън и такива които я събират. За първите е ясно, вторите използват замразени блокчета за да акумулират топлината. НЯМА работещ климатик който работи без да се отърве от топлината, затова не ги слушай тия по горе че не върши работа без да са виждали такъв климатик. Ако се използват блокчета трябва да имаш солидно количество, тези със въздуховода са по добри но това е компромис със мобилността. За марки нищо не мога да ти кажа, така или иначе тези машини са за инцидента работа не за постоянна такава, така че всички марки ще вършат работа.
1.5м тръба за отвеждане на топлия въздух, каквато е към мобилния климатика не ми е достатъчна. Може ли да се удължи с допълнителна тръба?
LazarGanev - "Велик майстор"
maistor-plus, бих ти препоръчал да си направиш втори акаунт napravi-sam и единия да пуска подобни теми, другия да му отговаря. Така темите ще вървят много по-бързо
radius - майстор
fox_vt написа:
...
Ти не се ли занимаваше с климатици? Ползвал съм служебно такъв и съм твърдо убеден, че това е недоразумение, а в мнението ти не усетих отрицателна нагласа.
ок, при нас наистина е особено важно да си вземем такъв климатик, но в действителност тази тръба от 1.5м при нашите условия не е достатъчна. Някой ще може ли да отговори със сигурност дали може да се удължи по някакъв начин и какъв? Благодаря
VLADO66 - майстор
Имам опит с такъв климатик и добре че беше служебен та да не ме е яд.Това е едно бучащо и фучащо чудо.Никога не бих си го сложил в къщи.

Тема "Мобилен климатик - предложения и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: