• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Борис - специалист
Към "bucho" - бяхме ли ти полезни все пак, ако не пиши точно какво ти е разпределението в кухнята ( а комините в кухнята наи-добре ги зазидай).
bucho - специалист
Хора, оспамихте ми темата бре! Ще помоля някой модератор да премести постовете за проектора в темата за него.
Питам за аспиратора, защото не искам да си имам разправии със съседите отдолу, нито на мен да ми влизат от тях миризми и пушеци. А съм новодомец и още не ги познавам, камо ли да знам как се топлят. Бокса съм го изкъртил отвсякаде, но ще трябва да решавам къде ще разполагам уредите за да си прекарам нови контакти. Така че и аспиратора не е купен още, а като гледам чак зимата ще мога да кажа дали сте ми помогнали с отговорите си.
Искаме печката да е точно на мястото под розетката, но не заради нея - просто така ни се иска да бъде. Иначе може да е откъм външната стена и да си пробия дупка в нея и така да си реша всички проблеми, но не ни допада така, а и фън-шуи е против също :-D . Другия вариант е да си бъде печката под розетката, но да не включвам аспиратора в нея а с прекарана тръба по стената пак да излезе през външната стена, само ме притеснява да не му стане дълга тръбата така (размерите на бокса са 2.80 на 2).
Ето и схема:

Прикачен файл

box.jpg
box.jpg (41.71 KиБ) Видяна 6631 пъти
Борис - специалист
Сори за спама , но колегата като талибан брани проектора , че и аз се запалих по него. На въпроса - щом си написал "плот" тази печка как ще я вградиш в него ? Имаш ли я вече , ако не по-добре отделни фурна и плот с котлони за вграждане , като специално котлоните ги предвиди на отсрещната стена на трапезарията (госпожата да има визуален контакт към тях от трапезарията) , а фурната се монтира където искаш(тя не зависи от аспиратора).А ако фен-шуй изрично го забранява , дължина от 3-4м не влияе на аспирацията.Комина го избягвай,не знаеш кога и кой комшия ще реши да си чисти саждите , направо го зазидай и замажи при тебе . Не се съобразявай също и с водата при проектиране на разположението , с няколко гъвкави връзки ще я закаръш ,където искаш.
bucho - специалист
Вградена фурна и плот ще бъдат, но едно над друго (като стандартна печка разположението). Вече го реших - слагам си котлоните там където искаме и ще си прекарам тръба до външната стена, а розетката направо я зазидвам.
Благодаря на отзовалите се!
  • 1
  • 2

Тема "Мога ли да свържа аспиратора в комина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: