• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
valentino76bs - майстор
Здравейте, сигурно има нещо за нещата които ме интересуват из форума но ме мързи да търся по ми е лесно с нова тема :)
Така... има един обект за бързо хранене трябва да му измисля някаква аспирация.Направено е от термо-панели около 20 кв.м.Значи идеята каква е ,понеже сутрин като се отвори е адска жега искам аспирацията/вентилацията да може да дръпне горещия въздух от печки/котлони и да вкара свеж въздух .Ще работи само вечер .Имам някаква идея с тръби 110 и няколко клапи и два отвора с два вентилатора единия да дърпа другия да нагнетява ...но добре е да чуя професионални мнения.
a_stoev - майстор
това ти трябва:
https://www.google.bg/search?client=ope ... елен+чадър
Сечението на въздуховода зависи от дебита, а дебита от мощността и броя на оборудването.
valentino76bs - майстор
Ясно.Това е добре но очаквам и други предложения тип направи сам.За съжаление няма място за такъв чадър!Може и по непретенциозно да бъде важното да има ефект.Минава ми също като идея в двете притивоположни страни да изкарам по една дъга/коляно и вентилатор в нея.Може даже само в едната да сложа вентилатор пък другата да е свободна смятам, че ще се получи необходимия вакуум за да вкара хладен въздух вечерта!
ESPACE - майстор
Аз мисля че нищо няма да се усети с вентилатори на ф110. В случая си трябва доста дебит и мощен вентилатор. Трябва ти минимум нещо като това 1500куб.м. на час, 330W
Изображение
Chefo77 - майстор
Хайде вземи попрочети това-онова, за да разбереш защо ти трябва аспирация с изнесен мотор, науми си какво искаш да има в това заведение и тогава избирай. Не го казвам с лошо, на 110 каквото и да сложиш, или ще вие като за световно, или няма да върши работа. Рискът от пожар е друга бира. Брат ми има заведение за бързо хранене в Аксаково и знам колко време избира и изработва и какви проверки бяха...
zdravcho - специалист
За да не вдига допълнителен шум вътре. И има разлика между аспирация и вентилация. Също съм на мнение че на ф110 не е вариант - няма да осигурява необходимия дебит или ще става за сметка на много загуби и свистене. Ф110 е подходящо за леко проветряване на баня/тоалетна, гараж, килер. За това заведение топлина+миризми иска по-голям дебит и система с въздуховоди и няколко точки на засмукване/вкарване на въздух.
valentino76bs - майстор
Шума не пречи,ще работи само вечер когато няма никой даже е за предпочитане за да не ръмжи на съседите!Мисля ,че измислих нещо само ще видя дали ще върши работа.
preslav - майстор
valentino76bs написа:
Шума не пречи,ще работи само вечер когато няма никой даже е за предпочитане за да не ръмжи на съседите!Мисля ,че измислих нещо само ще видя дали ще върши работа.
То на съседите най-вече вечер ще "ръмжи" и много скоро ще имаш проблеми. И аз съм на мнение, че кенефни тръби по 110 мм. няма да ти свършат работа, освен ако не са 15-20 на брой.
На първо време можеш да си осигуриш естествена циркулация на въздуха като в единия край на помещението (долу) направиш отвор, а в другия (високо) още един отвор с комин. После на комина лесно се добавя вентилатор - поогледай се другите как са си решили проблема!
plamen6703 - майстор
Има още един проблем, който не е за подценяване и създава голямо напрежение със съседите.
Това е да се отведе миризмата от заведението по начин да не влиза през отворените прозорци на съседите. Най-големите проблеми мога да се случат рано сутрин, когато хората спят на отворени прозорци и замирише на прегоряла манджа от аспирацията :-D Ще се изредят пред вратата на заведението да хранят собственика и да му благодарят за създадените "екстри" :-D
  • 1
  • 2

Тема "Аспирация на заведение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: