Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
boqnkov - специалист
Здравейте! Взех ето ТОЗИ аспиратор. Изхода му е на ф150. Ще отвеждам въздуха към стената (навън) зад него. Може ли съвет за елементите за такова изпълнение. Става дума за къща Обикалях къде ли не в Пловдив, но не открих нищо в магазините. Намерих части само в онлайн магазини. Смятам да използвам:
- 1м ПВЦ твърда тръба ф150
- 1 коляно ф150
- една ТАКАВА решетка с вградена клапа, която ще сложа на стената от външна страна

Въпросите са няколко:
1. Тази решетка с клапата няма детайлен чертеж да видя дали е точно за тръба ф150. На картинката в сайта пише, че е ф160 :axe: На телефона на сайта ми вдигна жена, която беше доста некомпетентна за нещата, които продават и в общи линии ми каза да си избера каквото ми трябва и да го поръчам през сайта. Ако тази решетка няма да пасне перфектно на тръбата ф150, която продават и ще трябва да правя "скраперии" не е ли по - добре да си направя цялата работа с тръби ф160 (канализационни)(МНОГО ПО - ЕВТИНО) и така тъкмо ще пасне и решетката. Единствено ще трябва да измисля нещо за връзката аспиратор - тръба ф160 (някак да уплътня между тръбата и аспиратора). Въобще това допустимо ли е? Смятам коляното да е точно под края на горните шкафове. Така ми казаха от магазина за аспиратора - че е добре коляното да е колкото може по - високо от аспиратора. :-k
2. Тази решетка ще се монтира на тухли, тъй като още няма външна изолация. Между стената и тръбата смятам да изпеня с пяна и се чудя като дойте момента за външна изолация ще мога ли с някаква "муфа" да удължа тръбата с 10 - 15см колкото е нужно за да монтирам решетката отново.

Всяко компетентно мнение е добре дошло! Ако смятате, че може да се подобри нещо в замисъла - казвайте! Благодаря!
iliya_i - майстор
boqnkov написа:
- една ТАКАВА решетка с вградена клапа, която ще сложа на стената от външна страна
А какво мислиш за ТАКАВА решетка на ф150?
boqnkov - специалист
Това изглежда супер, колега! Благодаря! :partyman: Не съм го видял. С това смятам, че уравнението се решава нацяло. От нещо друго има ли нужда?
iliya_i - майстор
:? Едно парче тръба между коляното и решетката, дълго според дебелината на стената (има 50 см и 100 см, реже се с ножовка по точния размер). :yawinkle: А муфи за снаждане - в същия сайт.
boqnkov - специалист
Смятам, че метър ще ми стигне и за двете парчета. :? Ще измеря по - прецизно. Смятам даже да взема и муфата за удължаване при слагането на външната изолация и да
я запазя + едно парче тръба 20см. В този ред на мисли май наистина ще е добре да взема тръба 150см. за всичко.
iliya_i - майстор
Ако на изхода на аспиратора няма клапа, сложи още една, защото не се знае като напъне вятъра. (да са общо две клапи)
Между другото съм забелязал, че с подобни елементи, от големите вериги най-добре са заредени в Брилолаж. В Практикер и Хоуммакс избора на елементи е по-ограничен.
Последна промяна от iliya_i на пет сеп 08, 2017 9:49 pm, променено общо 1 път.
boqnkov - специалист
Бил съм и в трите вериги и то в 2 Бриколажа. Нямат нищо на ф150. Имат много неща но до 125.
nikolov333 - майстор
За моя аспиратор на ф150 взех всички тръби от Практикер..имаха колена, тръби и един вид двойна тръба..една в друга, с които нагласих двете клапи. едната е вътре в средата на хоризонталната тръба, която е в стената и външна клапа на фасадата, като тази, която са предложили във втория пост..
miliad - майстор
Отиди в Кючук Париж, срещу паркинга на стария магазин " Молдавия" има магазини за мебелен обков.
Влез в магазина за кухненски аксесоари на МЕРИТ.
Има въздуховоди всички размери и всичко за тях.Там ако не ти решат проблема не виждам кой в Пловдив ще може.
Може и да звучи като реклама, ма поне е истина. :)
radius - майстор
Тия пластмасови решетки след години много грозно пожълтяват и предполагам започват да се разпадат.

Тема "Отвеждане на въздух от аспиратор навън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: