Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
dron4o - специалист
Здравейте
Предстой ми избор на пластинчат топлообменник за термо помпа. Започнал съм си я сам и да еидим до къде ще я докарам.
Искам да отоплявам 90 кв.м .Имам машина LG 24ка инверторна не знам дали е достатъчна но с това разполагам. Та въпроса ми е за топлообменника с какъв размер трябва да е? Гледам на КАОРИ техните си имат от пройзводителя определените големи на колко БТУ отговарят това ли се спазва или има и нещо друго в избора.
И някакви други алтернативи на КАОРИ,защото тях ги намирам само в един Онлайн магазин с доста високи цени да са надеждни и къде могат да се закупят.
Благодаря
dron4o - специалист
Колеги ТО може ли да е по-голям или по- малък от сгойности на Термопомпата. Какво се случва при първи и втори варианг?
шоп - майстор
Може.

Но първо трябва да се дефинира, кой е оптималният топлообменник?Това е топлообменник при който ТП работи прилично и не струва майка си и баща си. Демек оптимално съотношение цена-качество

При преоразмерени топлообменници ТП ще работи отлично, но цената за инвестицията се покачва.

При недооразмерени топлообменници ТП ще работи лошо, а цената за инвестиция в топлообменници ниска.

Обикновенно на 10 киловата обща топлинна мощност се инсталира 1м2 топлообменна площ.

Ако искаш ТП да има отлични характеристики смятай х 1.5м2

Може и 2м2 да сложиш, но вече ефективността на помпата няма да се промени кой знае колко, а инвестицията е двойна.
dron4o - специалист
Климатика е 24ка спрял съм се на ТО на Каори който е за 24000 BTU и е на цена 440лв. Но ми изпадна възможност зна Каори за 32000BTU и е на цена 304лв. Нов. За това поставих въпроса дали няма да е проблем ако взема по голям
шоп - майстор
Взимай смело, само гледай за коя марка фреон е. За 410 е друга бира.

Да не вземеш за 407С или 137 или 22 и да ползваш 410, че ще го спукаш.

При пълнене на системата с фреон отчети и по-голямият обем на фреоновата част на топлообменника.
dron4o - специалист
шоп написа:
Взимай смело, само гледай за коя марка фреон е. За 410 е друга бира.

Да не вземеш за 407С или 137 или 22 и да ползваш 410, че ще го спукаш.

При пълнене на системата с фреон отчети и по-голямият обем на фреоновата част на топлообменника.
Колега някаква връзка с вас? :?
шоп - майстор
viewtopic.php?f=10&t=45126

това е темата в която може да получиш точни съвети от една любезна дама. Предполагам си чел темата.

Тема "Пластинчат топлообменник фреон-вода.Къде,колко и по колко?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: