Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
tolytoly - напреднал
a_stoev написа:
Я пусни един нов кабел за проба, преди да търсиш платки.
Ще пробвам утре.
А да попитам какво трябва да е напрежението на комуникационния пин (между 1 и N)?
Аз измерих 23V DC - след малко пак грешката. Четох, че трябва да пулсира между 12 и 24 волта.
Замерването направих директно на вътрешното тяло на пиновете преди кабела за външното.
Като го включа в захранването първоначално между L и N няма 220V (няма фаза на горепосочените пинове), но има 23V DC между 1 и N.
След като включа от дистанционното се появява фазата и съответно 225V между двата пина, както и 23V между 1 и N.
След появата на грешката стойностите са същите като при предходното изречение.
Интересно ми е как действа това реле на вътрешната платка (през което минава фазата)? Защо само при първоначално захранване не провежда ток, а след като пусна от дистанционното и след това изключа от дистанционното си стои фазата на изхода?
Virtex - майстор
plamen6703 написа:
Трябва ти добра комуникация със сервиз за климатична техника
Форума е направи сам, не "извикай определеният сервиз сам" :)

Така че повтаряне на тезата "обади се на сервиз" не допринасят по абсолютно никакъв начин за решаване на проблема и тяхното натякване започва да се забелязва. Скоро ще започнат и конкретни телефони сигурно да се препоръчват...

Разбира се желанието на някои определени участници да 'тикат' всичко и всички в сервизи ( и отново да отбележа, че очаквам в скоро време да се започнат директни "предложения" за такива ), но ако няма какво да се добави може да не се споменава това всеки път.

Тезата, че човек трябва да внимава какво прави е важна, особено ако може да си навреди, като важи и тук, но това е различно от "обади се на сервиз" :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Пример за протокола на 2 Хитачита :
Всичко се случва бързо!
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=490
Antonii - майстор
Ако проблема в комуникацията между двете тела се появава само в режим отопление, то попътя на логиката проблема трябва да е в платката на вътрешното тяло.
Огледайте я добре за лоши спойки по елементите и по специално на куплунзите по нея.
А гаранция след като климатика не е монтиран от оторизиран сервиз вече неважи.
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
plamen6703 написа:
Трябва ти добра комуникация със сервиз за климатична техника
Форума е направи сам, не "извикай определеният сервиз сам" :)

Така че повтаряне на тезата "обади се на сервиз" не допринасят по абсолютно никакъв начин за решаване на проблема и тяхното натякване започва да се забелязва. Скоро ще започнат и конкретни телефони сигурно да се препоръчват...

Разбира се желанието на някои определени участници да 'тикат' всичко и всички в сервизи ( и отново да отбележа, че очаквам в скоро време да се започнат директни "предложения" за такива ), но ако няма какво да се добави може да не се споменава това всеки път.

Тезата, че човек трябва да внимава какво прави е важна, особено ако може да си навреди, като важи и тук, но това е различно от "обади се на сервиз" :)
Разбира се, че което е за ремонт в сервиз няма как да стане на принципа "направи си сам" и е нормално хора, които се занимават с ремонтна дейност и знаят за какво става дума, да насочат съответният потребител, който не знае за какво става дума и се е заел с нещо, което не е по силите му, да потърси специализирана помощ.
Такава насока също е помощ и спестява средства на потребителят.
Такова ръчкане на климатик на "сляпо" може да доведе до набъбване на сметката за ремонт на климатика или да обезсмисли ремонта на климатика.
По-горе са написали, че липсва комуникация между вътрешното и външното тяло, но това не е така. Комуникация има, но тя е нарушена. Има "модул", които се грижи на комуникацията между вътрешното и външното тяло. Процеса на комуникация е предварително програмиран и се случва по определен ред при подаване на различни команди.
Има хора, които знаят как и какво да проверят за да установят и отстранят проблема. Разполагат със съответното оборудване и знания необходими за ремонта.
Един съвет към любителите на "направи си сам", спазвайте условията за търговска гаранция на закупуваните уреди и няма да изпадате с неловката ситуация още при закупуване на уред да давате пари и търсите сервизи за ремонт. :partyman:
tolytoly - напреднал
Не видях само в гаранционните условия къде пише, че трябва да е монтирано от фирма?
Продукта се продава с вкл. монтажен кит, което предполага, че може да се извърши и от напреднал домашен потребител (с необходими минимални знания по физика, строителство, електротехника).
Продавача не ми е отказал гаранционен сервиз, просто за да се случи трябва да се разкага всичко, а аз не искам да разкачвам телата, да ги изпращам до сервиза и да чакам месец да го върнат с евентуално отстранен проблем... Ами ако при тях не се прояви проблема докато тестват тогава какво правим?!
Платката и аз мога да си сменя. Виж ако трябва да се ремонтира платката вече трябва оборудване и техн. персонал за да се установи дефектиралия елемент (който и аз мога да заменя ако знам).

Благодаря на всеки от Вас, които се включвате в темата. :prayer: :partyman:

П.П.
Купих 5 метра кабел 4х1.5 и ще го пусна тестово и ще пиша пак.
tolytoly - напреднал
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Пример за протокола на 2 Хитачита :
Всичко се случва бързо!
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=490
Ясно... Ако съм разбрал правилно графиките, няма как да хвана промяната във 24V сигнал с обикновен мултицет, който опреснява на 500ms.

Благодяря
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
tolytoly написа:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Пример за протокола на 2 Хитачита :
Всичко се случва бързо!
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=490
Ясно... Ако съм разбрал правилно графиките, няма как да хвана промяната във 24V сигнал с обикновен мултицет, който опреснява на 500ms.

Благодяря
Ахам! Това исках да ти кажа! Амплитудата на сигнала на едното хитачи е +1V и -1V по линията на 35V. Освен това за 0,37 секунди са се наприказвали! Кога ще си приказват пак не е ясно! След 5 мин., след 20мин, т.е. когато някое от телата има да каже нещо! Едва ли постоянно си говорят! Да не са жени, я? :lol:
Аз бих развил и почистил всичките кабели, един по един. Особено силовата нула, щото спрямо нея е комуникацията. Ако има лоша връзка при нея е по-вероятно да има смущения в комуникацията.
После бих дръпнал кабела на комуникацията и да го включа за да видим дали грешката пак е Е0 ?
tolytoly - напреднал
Даа.... има развитие по темата.
Пуснах външно новия кабел и при 30 минутен тест - всичко ОК!

По пътя на логиката проблем в меден кабел 1.5 кв.мм едва ли е вероятен, за това се насочих към "фабричните" обувки с които дойде кабела.
Те не са медни, а алуминиеви. Като "върна лентата" се сещам и намирам връзка, че проблема се появи когато навън застудя под 15 градуса. От там по пътя на логиката и от наученото по физика за металите и свиваемоста подозирам лош контакт между медните жички и кабелната обувка.
За да не дупча наново и да пускам новия кабел направих следното:

Изрязах обувката на сигналния кабел (1) при клемата на външното тяло и я монтирах директно мед към клема. Фазата и нулата реших да не ги правя така за сега, тъй като там "тече" 220 волта и не би трябвало да има проблем, само ги прищипах хубаво с клещите.
При вътрешното тяло нямам излишен кабел за да го прищипна директно за медта, за това притиснах силно с клещите само.
В момента работи чудесно (вече половин час с оригиналния кабел и след горните манипулации).
Надявам се проблема да е решен (както изглежда в момента).
Радвам се, че няма да се налага да поръчвам на сляпо платки и да тествам.

Ще пиша след ден-два, за да потвърдя дали е решен проблема.
Явно "дръпнатите" не са крипнали хубаво обувките... Чудих се аз като го монтирах дали да сложа хубав нашенски (Гамакабел) кабел, ама викам хайде ще оставя този, нали производителя го е сложил за това...

Благодарско на всички!!! :prayer: :prayer: :prayer: :supz: =D>
tolytoly - напреднал
Проблемът е решен!
:supz:

Тема "Проблем с климатик - грешка Е0 в режим отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: