Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
tolytoly - напреднал
Здравейте,
Появи се проблем с климатика.
Става дума за климатик Vortex VAI-T12LCSV, който закупих от онлайн магазин и монтирах в началото на м. август 2017г.
Появи се проблем в режим отопление - изписва грешка Е0 на дисплея на климатика (мига постоянно). Не се случва веднага. Някой път работи 3-4 часа и тогава изписва грешката. Тази сутрин след 10 мин. го направи. Единствения начин за "рестартиране" е като го изключа от контакта.
Къде да търся проблема?
В другите режими си работи без проблем и грешки. В книжката производителя не е описал нищо за тази грешка. Има само за Е1, Е2, Е4 и Е6 (по спомен).
Прикачен файл:
WP_20170930_10_50_44_Pro.jpg Грешка в режим отопление
plamen6703 - майстор
Нарушена е комуникацията между външното и вътрешното тяло! Търси фирмата, която ти обслужва гаранционно климатика закупен миналият месец! :partyman:
tolytoly - напреднал
plamen6703 написа:
Търси фирмата, която ти обслужва гаранционно климатика закупен миналият месец!
Проблемът, е че няма такава. Монтирах го сам.
Ако е нарушена комуникацията между телата, защо тогава в другите режими няма проблем?
Комуникацията е посредством 4-пинов кабел (оригинален, в комплект с климатика, 3м. дълъг) и свързан както трябва (без хлабави връзки).
plamen6703 - майстор
tolytoly написа:
plamen6703 написа:
Търси фирмата, която ти обслужва гаранционно климатика закупен миналият месец!
Проблемът, е че няма такава. Монтирах го сам.
Щом си го монтирал сам значи си специалист по климатична техника и няма да имаш проблем да се справиш с проблема. Колко време вакуумира системата, какви са стойностите на ниско и високо налягане, тока на компресора...?
tolytoly - напреднал
Не съм специалист по климатична техника (програмист съм :roll: )
За вакуумирането - срам ме е да кажа... (след като го монтирах звънях по фирми да дойдат да вакуумират, но никой не пожела да дойде, щом не е монтирано от него).
И накрая - неволята... чрез продухване :sad: (знам, че не е много правилно, но монтажник ме посъветва да направя така понеже е лято, жега и няма да има влага в тръбния път...)
tolytoly - напреднал
Ток на компресора, както и налягане не съм мерил.
Цял месец работи на охлаждане и то много добре.
Закупих и енергомер, за да си следя консумацията.
В режим на охлаждане след като достигне желаната температура консумира 250вата.
В режим отопление при зададена 24 градуса и в помещението около 22-23 консумира 450-500.
В решим power/turbo изписва 31 на климатика и консумацията стига 1050-1060 вата.
Това мога да отчета като тестове за момента.
В отопление при достигане на желаната температура, притваря клапата на 10%, спира вент. на външното тяло и консумира 24вата.
След 5 мин. отново отваря клапата, и консумира около 450 вата и духа топло...
Това съм забелязал до момента предполагам, че така трябва да работи.
plamen6703 - майстор
Програмист е човек, който разбира от всичко и проблемите с климатика са някаква дреболия :-D
Да ти кажа честно ти не си монтирал климатика, а си го поставил и не си само ти в това положение да поставяш климатици. Виждал съм дори фирмени работници да ходят да поставят климатици, а не да ги монтират.
Манометричен блок предполагам нямаш... поне знаеш ли къде има едни кранчета за шестограм, затегни ги и ги разтегни няколко пъти :wink:
tolytoly - напреднал
Нямам манометричен блок. Да знам за кранчетата... Предполага смяташ, че проблема е в намалена пропускателна способност вследствие на не добре отворени кранове?

Благодаря за насоката, ще тествам и ще пиша резултата.
plamen6703 - майстор
Това е съвет на сляпо... ако не стане, варианта е заявка в сервиз за климатична техника и дано не ти пратят "монтажници" продухвачи :wink: :partyman:
tolytoly - напреднал
:partyman: Надявам се да не стигна до там (именно заради "качествени" монтажници теших да си го поставя сам, бях видял какво правят при един приятел и то за елементарен монтаж (права линия и един отвор) и си представих как ще осерат при мен (през две стени чупки и т.н.).

Тема "Проблем с климатик - грешка Е0 в режим отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: