• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Нормално ли е при задаване на температура до 25 градуса, често да се самоизключва, без да е достигнал желана температура? Разбирам, че не всичко опира до климатик, а и до помещение, но все пак това често изключване още повече ме навежда на мисълта, че може да има някакъв проблем. Освен това, струята топлина не е достатъчно топла. С една обикновенна духала по-бързо и по-добре бих си отоплил стаята, а климатика не е най-евтиния на пазара. Марката e LG и е 1200 лв.
plamen6703 - майстор
По принцип е нормално да изключва и включва както се казва "като му дойде времето", но дали е нормално или не в твоя случай не може да се каже със сигурност. Не казваш климатика дали е включен денонощно или го изключваш и включваш по твой план... това също има значение за режима на климатика... профилактика правена ли му е... Като цяло е малко информацията да се каже нещо конкретно за твоя случай.
burner - специалист
Не е нормално това. При мен го правеше една 32, конвенционален. Допълниха газ, после се оказа че има пробив, последва отстраняването му и отново зареждане. След месец започна да работи една минута, почива една и така. Вчера го изхвърлих и сложих нов. Викай сервиз да измерят налягането, пък и друго може да е. Сложен уред е, причини бол.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Задай му 28гр. и виж какво ще стане.
Щом изключва, вероятно не е от липса на газ.
Вероятно си задал и най-слабият вентилатор или ауто вентилатор!
Така е нормално да не стига.
Климатика си духа на себе си, излъгва се че е топло и спира. Като изстине, пак почва и пак се излъгва.
Или увеличи градусите или вентилатора. Ако караш на ауто вентилатор, ще трябва да дигнеш градусите.
preslav - майстор
На първо време вдигни капака на вътрешното тяло, извади филтрите, отиди в банята, напръскай ги с домакински обезмаслител и ги изплакни с душа. Докато се занимаваш с миенето на филтрите пусни климатика без тях и предполагам ще видиш разликата. Ако това не помогне си заявяваш профилактика в някоя фирма (дано случиш на читава) - цената около 50-70 лв. Ако се установи нужда от добавяне на фреон цената става двойна, може и повече, в зависимост от фреона и количеството му. С две думи ако миенето на филтрите не помогне се приготви да се разделиш с едни 200 лв. без гарантиран резултат - после отиваш и си купуваш нов климатик за 1200-1400 лв. и спиш спокойно поне 10 години.
Пробвай с филтрите и пиши!
Здравейте и много благодаря за отговорите!
Климатика съм го пуснал на максимална сила на струята въздух, но, както казах, до 25 градуса често изключва, а не е достигната желаната температура в стаята. На дисплея на климатика се показват следните символи едновременно: капка и снежинка, когато се самоизключи. Първоначално си помислих, че това е не друго, а размразяване и бях готов да викам техници, защото е прекалено често, но реших първо да се допитам и до вас, та да съм подготвен, а не да ми кажат: "Ами, нормално е" и аз да остана с облещена уста.

Машината е чисто нова, монтираха я едва преди няколко дни. Не я ползвам лично аз, а възрастните ми баба и дядо. В стаята (около 20 квадрата), температурата при настроени 25-26 градуса (и при периодичните си самоизключвания) никога не е достигала желаната температура, а 4-5 градуса по-малко. И така при настроени 30 градуса (максималната мощност), в помещението е не повече от 24.
Интересното е, че при 27-30 градуса (настроени, а е достигнати) това самоизключване не толкова често.

Проблемът в помещението ли е според вас (без външна и вътрешна изолация) или в климатика? Аз малко или повече се ядосах за дадените пари, защото една обикновена духалка по-добре щеше да ги отоплява (друг е въпросът колко икономично). А при работеща печка на дърва, възрастните достигаха 24 градуса съвсем спокойно.

Ако ви трябва друга информация, ще дам. Ето и точният модел: https://www.technomarket.bg/invertorni- ... 3-09154090
EDI - майстор
Хоризонталната клапа на къде е насочена, нагорее или в долно положение.
EDI написа:
Хоризонталната клапа на къде е насочена, нагорее или в долно положение.
Климатикът има няколко опции за издухване на въздуха - напр. надолу, средно, високо положение. В случая, настроен е на средно положение, ако изобщо съм разбрал правилно въпроса. :rolleyes:
plamen6703 - майстор
Не трябва да има препятствие, което образно казано да "лъже" климатика, че е затоплил помещението до зададената температура и да спира. Огледай за това и ако и това не помага, викай техниците да видят къде е заровено "кучето" :wink: :partyman:
plamen6703 написа:
Не трябва да има препятствие, което образно казано да "лъже" климатика, че е затоплил помещението до зададената температура и да спира. Огледай за това и ако и това не помага, викай техниците да видят къде е заровено "кучето" :wink: :partyman:
Значи, да разбирам, че не е нормално това самоизключване, без да е достигната температурата, която е зададена? :?:
  • 1
  • 2

Тема "Климатик - въпрос за работата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: