Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lyubohar - майстор
Здравейте.
Имам проблем с вентилацията на тоалетна и абсорбатора в кухнята.
Блока е 4 етажа. Всички апартаменти над мен са с един отдушник за всички тоалетни.
И отделни комини за всеки етаж.На снимката съм отбелязал с 1 отдушника на тоалетните.
С 2 съм отбелязал моя комин,където съм вързал абсорбатора.
На всеки горен етаж се появява нов комин.
Какъв е проблема-надвечер към 6-7 часа се появява смрад.Дали от готвене,или се засмуква от покрива миризма от канала не е ясно,но ужасно смърди.
И в тоалетната и в кухнята.
Между тръбата на отдушника за тоалетна и моя комин явно има пробив.Като пусна вентилатора и абсорбатора духа долу на черната стрелка.
Тръбата на абсорбатора съм отбелязал със зелено,а отдушника на тоалетната със синьо.
Мисля от отворите надолу да ги запълня с нещо.
Дали с някаква пяна,или нещо друго-търся акъл.
В тоалетната ще сменя вентилатора с нов с клапа.

Прикачен файл

20171126_183104.jpg

Прикачен файл

20171126_182616.jpg
kozl - майстор
Ти на кой етаж си, че куфарите не продължават надолу?
Хипотеза:
Първо открил си пробив от щранга за WC в кухнята и вероятно на вентилатора в WC няма клапа или не уплътнява добре, а и покрай вентилаторите не винаги е уплътнено добре. Това обяснява миризмата в двете помещения.
Второ относно миризмите някой си включва вентилатора към 18:00-19:00 часа и като се има в предвид часа, предполагам, че по вертикалата на вентилацията за WC някой си е забил аспиратора щото съвпада с времето за приготовление на вечерята и щото аспиратора разполага с доста по-мощни вентилатори от тези за WC. Та от там и миризмите. Така като ти гледам обзавеждането по снимките, ако аспиратора се намира в лявата страна на снимката, то най-лесния път за включване е във вентилацията на WC-тата.
На такива простоттии съм се нагледал. Де кой видял комин или вент.щранг и дупнал дупка, па оди после обяснявай кой комин, чий е :? Оти смърди :? Оти не ми тегли печката и връща дим :? :lol:
lyubohar - майстор
Не четете май.
Това,което се вижда на снимката е двойно коминно тяло.
На първи етаж съм и затова съм го отрязал.
Както казах нагоре по етажите се добавят комини за всеки етаж.
Тези две коминни тела -60см.вече на последния 4 етаж стават към 160см.
Аспиратора ми е в дясно на снимката и е включен в дясната тръба(комин),а отдушника на тоалетната в лявата.
Никой не се е включвал на моя комин.Нито в отдушника на тоалетната.
Лично съм ги проверявал.
chapara - майстор
Опитай с мека връзка, тип хармоника да отведеш потока на въздуха от тоалетната, така че да е по високо от този на абсорбатора. Има вероятност при нарушената стена на коминните тела да се получава някакво течение, което да засмуква мръсния въздух от каналната тръба-вентилационна в случая над последната плоча ако са близко. Там може да се постави клапа.
kozl - майстор
lyubohar написа:
Не четете май.
Това,което се вижда на снимката е двойно коминно тяло.
На първи етаж съм и затова съм го отрязал.
Както казах нагоре по етажите се добавят комини за всеки етаж.
Тези две коминни тела -60см.вече на последния 4 етаж стават към 160см.
Аспиратора ми е в дясно на снимката и е включен в дясната тръба(комин),а отдушника на тоалетната в лявата.
Никой не се е включвал на моя комин.Нито в отдушника на тоалетната.
Лично съм ги проверявал.
Да, мисли не моа да чета. Но ако можех :prayer: само мога да мечтая :supz:
Това дето се вижда на снимката е некаков куфар, даже нема размери. Двойно коминно тяло НЕ е =комбинирано. Подразбира се, че във вертикалната шахта до ъгъла са пробити отвори за тръби от WC. Това че комина в дясно от вент.щранг за тоалетните е твой е така, но само за твоя етаж. От там нагоре собствениците растат с броя на етажите :lol: Добре, че си проверил кой къде се включвал, но да уточним, в отдушника на тоалетните предполагам има включени 4 вентилатора за тоалетни, вкл.твоя. Така че твърдението никой не се е включвал в отдушника на тоалетната може да е вярно, а може и да не е.
Предположих че понеже си на първия етаж за това си резнал една част от телата, но има достатъчно случки дето това е станало на повече от първия етаж.
Как са изведени коминните тела на покрива?
lyubohar - майстор
Коминните тела на покрива са изведени като широк комин с 5 отвора.
Един за отдушника на тоалетните и 4 за всеки комин отделно.
До него на метър разстояние е отдушника на тоалетната тръба.
Имам подозрение,че оттам по някакъв начин засмуква.
Но това само надвечер и то понякога.
Да,имат повечето вентилатор в тоалетните.
Само за един етаж знам,че са го запечатали да не им мирише.
Освен това комшията над мен се оплаква,че когато готвим му мирише.
Вероятно е така,но моята тръба от абсорбатора е включена почти до тавана
и пробива е сигурно нагоре по етажите.

Тема "Вентилация тоалетна и абсорбатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: