Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте.
Незнам дали пускам темата в правелния раздел но ми се стори, че тука е мястото
Имам 5 камерна пвц дограма с двоен стъклопакет. От външната страна е 4 сезона а вътре е обикновенно стъкло.

Живея на последен етаж, дограмата е на запад и имаме още една външна стена която е на север и има външна излоция на северната 3-4см

Образува ми се зимата винаги конденз. Принципа е следния.. колкото вънка става по студено толкова конденза на стъклото е по голям. Когато вънка е около 0та конденза е сравнително по малко а влагата в стаята е около 70%. Сега последните дни вънка става около -5 и конденза става много голям освен по стъклото има и по пластмасата и леко се стича добре че има перваз че минавам с един парцал и забърсвам. През деня е по малко но пак го има.. ще показа със снимка но вечер става доста а сутрин като се събудим е хептен страшно....

Изображение

Искам някак си да разреша проблема без влагоабсурбатор който да бучи по цял ден....

На пипане стената около дограмата е влажна спря другите стени, тавана е една идея и той студен.. на последен етаж съм. Възможност за външна изолация няма но дали би разрешила проблема ?

Идеята ми е че мога да направя вътрешна на целата стена около дограмата и евентуално на тавана.. това дали би разрешило проблема ми ?

Другото нещо което един приятел спомена че ако сложа троен стъклопакет няма да го има това нещо.. има ли логика в това нещо ?

Попринцип се отопляваме с климатик но климатика се пуска само вечер. Събота и неделя го държим постоянно като поддържаме температура около 22 градуса като при това положение конденза по стъклото е по малко но пак си го има..... и влагата е около 65%
В стаята няма цветя няма дявол...

Чичо ми в стаята си има 9 китки същото изложение само че с вътрешна изолажия от стереопор спи си и си живее там няма една капка поо стъклото.. дори не я отоплява защото там винаги е около 18 20градуса без да топли и казва че му е много комфортно.

Дайте идея как да разреша проблема... теч от покрив няма или поне не го виждам но е факт че покрива е стар и има само керемиди без никакви изолационни истории.... Писна ми да чистя мухал всеки месец
iva6ki - специалист
Това се получава от системно натрупване на влага и не достатъчно проветрение, имай на предвид че живущите също са влагоносители. Аз съм със същия прблем и временно съм го решил докато направя външна изолация с влагоуловител DHD-1218W. В началото работи 2 дни без да го спирам сигурно е събрал към 10л. След това нощем само докато спим 300-600гр. на нощ при 60% влажност, шума е като климатик и сутрин няма и капка по прозорците иначе бяха целите с конденз. За мен решението е външна изолация, по постоянна температура и периодично проветрение.

Прикачен файл

ss.jpg
ss.jpg (85.49 KиБ) Видяна 1433 пъти
chapara - майстор
Не е реклама, но като се разрових в нета ето какво ми излиза, а и бих желал ако има хора ползващи тези неща да се изкажат и да се получи една добра дискусия :)

http://proekt.kastormaks.com/%D0%B0%D0% ... %BF%D0%B8/

http://www.bezvlaga.com/dr-ustroistva/r ... telno/#bd1

http://www.misiamoiatdom.com/429-%D0%BA ... %8F-gecco3
lyubohar - майстор
Уж колкото повече камери толкова по добра изолация.
Сега пускаме въздуха да циркулира вътре в профила.
Ако е някъде в планината-добре,ама в градска мръсна среда?!
После ще предложат нещо за почистване на профилите.
Мирише ми на реклама за прибиране на някакви пари.
Така си мисля аз де.

Тема "Конденз и влага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: