• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Предлагат ми да ми направят аспиратор за кухнята - трябва да се купи само ламарина (за пирамидата) и мотора.
Няма да се слагат филтри и т..н.
Добра идея ли е? :?
Andri01 - майстор
Не! Трябват ти филтър,клапа...!
torbalan - Дървен философ
Andri01 написа:
Не! Трябват ти филтър,клапа...!
Клапа - да, но ако ще духа въздуха на вън защо са му филтри?

Към автора - колко ще спестиш? Един готов в техноверигите е от порядъка на 80 - 100 лева.
Ще духа навън, но то всички (или поне много) от аспираторите духат навън. А аз не съм виждал да се продават такива без филтри.

В случая става въпрос за ефективността, а не толкова за парите.
Предложението включва мощен двигател за да е сигурно, че ще успее да издърпа всичко... :?
torbalan - Дървен философ
Да не ти дигне покривката от масата? ;)

Ако гониш ефективност - филтъра само пречи.

Имай предвид, че освен парите изхвърляш и топлина, за която плащаш. Аз моя най-често го ползвам на минималната мощност и нямам оплаквания :)

Купешките са предвидени да могат да въртят въздуха в стаята. За това имат и филтри. В цивилизования свят, ако нямаш отдушник предназначен за аспиратор - не може току така да го включиш в комина или да си пробиеш дупка на стената...
zz_stefanov - майстор
Това упражнение си заслужава само ако поставиш вентилатор извън помещението, за да е по малък шума.
Но и при реализирането на тая идея може да се използва тяло от фабрично изработен аспиратор, даже ще е по лесно защото си има всички електрики и филтри вътре, само трябва да се направи да управлява външния вентилатор.
iliya_i - майстор
as8971 написа:
Предложението включва мощен двигател за да е сигурно, че ще успее да издърпа всичко... :?
Само мощен двигател не е достатъчна гаранция. Ако не се осигури приток на същото количество въздух отвън. Инъче мощният двигател просто ще прави по-силен вакуум в стаята, без да изкарва навън.
zz_stefanov - майстор
iliya_i написа:
as8971 написа:
Предложението включва мощен двигател за да е сигурно, че ще успее да издърпа всичко... :?
Само мощен двигател не е достатъчна гаранция. Ако не се осигури приток на същото количество въздух отвън. Инъче мощният двигател просто ще прави по-силен вакуум в стаята, без да изкарва навън.
.... даже може да почне да дърпа въздух от отдушника на тоалетните за да захранва с въздух кухнята :-D
torbalan - Дървен философ
zz_stefanov написа:
.... даже може да почне да дърпа въздух от отдушника на тоалетните за да захранва с въздух кухнята :-D
Точно така ще стане... И съседа отдолу, като си облекчи душата, аромата ще мине през кухнята...
zz_stefanov - майстор
Е само ако няма клапа на вентилатора на тоалетната, но пък ако има тогава идва ред на сифоните :-D
  • 1
  • 2

Тема "Аспиратор тип "направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: