• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
calcaneus86 - напреднал
Това е климатикът:
http://tempex.bg/bg/products/fuji-electric-rsg09llcb
Монтиран е преди 4 месеца. Още втория месец започна да проявява тази странност, но досега към сервиз не съм се обръщал. Проблемът е следният: например както си спите, климатикът си работи на 19 перфектно и към 2 през нощта вентилаторът на вътрешното тяло решава да се включи на макс като сешоар над главата ти (не съм забелязал в този момент какво става с външното тяло). Това се включва веднъж седмично някъде. И през деня се е случвало, но през нощта е много неприятно. Като изключим този проблем, работи перфектно. Почти не се изключва, освен за почистване на филтрите и когато навън е много топло.
Благодаря на отзовалите се!
EDI - майстор
Това се случва след дефрост, просто не забелязваш дефроства.Другия вариант е мръсни филтри.Има и вариант дефектна вътрешна платка.
calcaneus86 - напреднал
Много добре си забелязвам дефроста. Той е отчетлив - мига зеленият индикатор и звукът се променя за минути. Не е дефрост.
plamen6703 - майстор
Щом не е дефрост, ще трябва да контактуваш с фирмата, която поддържа гаранционно климатика. Казуса ти е такъв, че ще трябва да бъдеш много настоятелен за да се установи с точност какво е на климатика и има ли технически проблем! :partyman:
EDI - майстор
Викай сервиза да ти сменят платката или мотора на турбината.Да сложат мотор от LMC, ако платката е наред.
calcaneus86 - напреднал
Към кой сервиз да се обърна, защото съм убеден в некомпетентността на тези, които го монтираха и не искам да се обръщам към тях. Официално Fuji кой сервиз ги поддържа?
plamen6703 - майстор
Никой не знае от кой район на страната си :wink: отвори си гаранционната карта в нея са написани адресите на сервизните центрове. :partyman:
calcaneus86 - напреднал
София. Имам протокол за извършена продажба и монтаж, а на гърба му пише Гаранционна карта (36 месеца е гаранцията), но няма сервизи. Тя си е напечатана от фирмата, която ги монтира, както и условията те са си ги измислили.
EDI - майстор
ТЕМПЕКС внасят Фуджи, но не знам дали ще поемат сервиза, ако не са монтирали, питай ги.
plamen6703 - майстор
calcaneus86 написа:
София. Имам протокол за извършена продажба и монтаж, а на гърба му пише Гаранционна карта (36 месеца е гаранцията), но няма сервизи. Тя си е напечатана от фирмата, която ги монтира, както и условията те са си ги измислили.
Отбягвай "Техномикс" като сервиз и обслужване! Може да опиташ в "Евроклима" :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Вентилаторът на климатика се включва внезапно на max" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: