Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
При положение че компресорите са еднакви в масовия случай мислиш ли че има някаква реална разлика?
fox_vt - майстор
Един двигател на немска кола има мощност 90-110-150-180 коня. Мислиш ли че има разлика между тях въпреки само почти софтуерна промяна? Климатик не се избира според цена че бил на сметка,а според кубатура и изисквания. Това значи че аз ако имам пари няма да си взема 18 ка пък да ми трябва 9 ка само щото 18 ката намалена почти като 9 ката.
kGitsov - специалист
В този ред на мисли за моите помещения удачно ли е да взема две 12ки?

Климатикаджията каза че в дневната ще работи на границата на възможностите си, което е странно.
По спецификация Gree amber nordic 12-ka му дават че е за помещения от 30-35 кв.м. и препоръчителни обеми 85-90 куб.м.

Сметнато по бакалски - дневната е 22кв и 56 куб.м.
а спалнята е 14 кв и 36 куб.м.
plamen6703 - майстор
Няма да е проблем да вземеш две 12-ки. Подбирай си "Климатикаджията", че много тенекеджии се хванаха да разбират от битова техника и всичко е за сметка на клиента! :partyman:
a_stoev - майстор
fox_vt написа:
Един двигател на немска кола има мощност 90-110-150-180 коня. Мислиш ли че има разлика между тях въпреки само почти софтуерна промяна? Климатик не се избира според цена че бил на сметка,а според кубатура и изисквания. Това значи че аз ако имам пари няма да си взема 18 ка пък да ми трябва 9 ка само щото 18 ката намалена почти като 9 ката.
Веднъж на 5 г. се извива кучи студ -15*С за една седмица и тогава зъзнейки си викаш, ах защо не взех по голям да го е...
fox_vt - майстор
Хаха даже и така да е веднъж на 5 години да пуснеш духалката за една седмица пак е по добре. Както каза пламен макар че и той като тенекеджия се изказа взимай 12 ки и си готов.Да ама не ,както казах аз,климатик се избира според кубатура и потребности.Потребностите различават истинския климатизатор от тенекеджии . Едно помещение не е само квадратура и обем то има стени таван под изложение топлозагуби разположение в сградата и т н тънкости които тенекеджия няма да знае.Затова са и недоволните клиенти,заради такива компетентни мнения абе вземай 12 ки няма да имаш проблем.Затова се ходи на оглед и затова не се оставя клиента да решава.Клиента решава кой от предложените климатици да си купи.Всичото друго плява което се изписа по тая тема е пунта мара. :lol:

Тема "Въпрос за избор на климатик - за охлаждане само" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: