• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
infomar
Моля за мнение, избор подов климатик до 2300 лв.
Гледам, мисля... и се опетлявам в данни и реклами. Стаята е спална с площ около 20м2 при височина 2,60. Северно изложение без външна изолация. Намира се в София и ме тревожи, че работят от -15 гр. а там май става по студено.
На края се спрях на тези три модела. Кой от тях е по-добър или ако има друг, който не съм видял?
Клоня към Daikin FVXM35F но... знам ли?


FUJITSU AGYG12LVCA
SCOP/APF: 4
Енергиен клас: A+
Гаранция: 3 год
Охлаждане: 0.9-3.5-4.0kw
Отопление: 0.9-4.5-6.6kw
Отпл. при -7 °C 3.36кв
Отпл. при -15 °C 3.11кв
Ср.консумация охл./отопл.: 0.94-1.19kw
--------------------------------
TOSHIBA RAS-B13UFV-Е
SCOP/APF: 3.9
Охлаждане: 1.1-3.5-4.1 kw
Отопление: 1.0-4.2-5.4 kw
Ср.консумация охл./отопл.: 1.10 kw
Температурен диапазон: от -15C до 45C
------------------------------
Daikin FVXM35F
SCOP/APF: 4.4
Енергиен клас: A+
Гаранция: 3 год
Охлаждане: 1.4-3.5-3.8kw
Отопление: 1.4-4.5-5.0kw
Ср.консумация охл./отопл.: 0.81-1.04kw
Температурен диапазон: от -15C до 45C
plamen6703 - майстор
Съветвам те да изключиш "Дайкин", на едно място правят вътрешните тела, на друго място правят външните тела, на трето асемблират, опаковат и тръгва за пазара!
В момента "Дайкин" няма нищо общо с това, което се предлагаше преди години! Бих ти препоръчал да огледаш и климатици с марка "Mitsubishi" и нататък изборa е изцяло в твои ръце! :partyman:
infomar
съб юли 14, 2018 1:31 pmplamen6703 написа:
Съветвам те да изключиш "Дайкин", на едно място правят вътрешните тела, на друго място правят външните тела, на трето асемблират, опаковат и тръгва за пазара!
В момента "Дайкин" няма нищо общо с това, което се предлагаше преди години! Бих ти препоръчал да огледаш и климатици с марка "Mitsubishi" и нататък изборa е изцяло в твои ръце! :partyman:
Благодаря, този модел дали е добър, надявам се да не е прекалено стар модел, тайландско производство:
MITSUBISHI SRF25 ZMX-S
plamen6703 - майстор
Много добър избор и ако аз избирам бих купил този климатик!
nikolov333 - майстор
Най-добре попитай във форума на сетком.. Там пишат, че имат проблеми с това Mitsubishi.. https://forum.setcombg.com/климатици-mi ... сплит.html
infomar
Благодаря.
Прочетох това което сте посочили и взех нещо да се разколебавам от подовите типове за спалня... а и за хола. В момента имам стенни и нямам никакви оплаквания, но реших в новото жилище да сложа подови, защото съм чувал много хвалебствени думи за тях.
Да, ама ако ми правят подобни номера... жална ми майка после - жената ще ме побърка с лафа, че дадохме двойни пари за нещо което прави проблеми.
Раздвоен съм!
plamen6703 - майстор
Не се разколебавай за подовите климатици по писаници в интернет форуми. На повечето места мненията са на откровени шушумиги. Имам подови климатици и са на "Gree", нямам никакви проблеми с тях! Имам впечатления и от монтажи на подови климатици на клиенти. Сега купувам за мен шест броя на "Панасоник" без всякакви притеснения! Това "Мицубиши", с което уж има проблеми, няма никакви проблеми. В темата от форума на "сетком" само един от пишещите /познаваме се/ разбира от климатици, другите са "баластра".
На няколко марки климатици съм представител, отделно осигурявам монтаж и сервиз, "проблемите" тръгват от калпав монтаж и неподготвени сервизни специалисти да реагират адекватно на дребни проблеми.
В крайна сметка да не помислиш, че те убеждавам да купиш подов климатик, избора е изцяло твой, а тук споделяме общи впечатления.
Желая ти да избереш най-добрият за теб вариант и дълга и безаварийна работа на машината! :partyman:
infomar
Според вас, подов тип подходящ ли е за спално помещение, че жената и комшии ми набиват в главата, че не ставало за тази цел а били за обществени сгради, но имам вътрешно убеждение, че са по-добри от стенните.

Изискването е да са максимално безшумни и да издържат без проблем на ниски температури.
Натискат ме за модел Fujitsu ASYG-12LTCB SENSOR -30C NORDIC
https://www.termo-klima.com/bg/klimatic ... c-nordic2/
Който издържал на -20/-25/-30 гр. SCOP/APF: 4.6 Енергиен клас: A+++/А++, Нива на шум - вътрешно 21 db, външно тяло 50 db.
Безпокои ме само произхода - КИТАЙ! докато показаният по-горе MITSUBISHI SRF25 ZMX-S го дават до -15 гр. и с по-лоши показатели за шум.

Не се притеснявам от съветите които ми се дават. На края решението ще бъде мое и отговорността моя, за това съм благодарен на всички взели отношение.
Ще бъда благодарен, ако ме насочите към сериозна софийска фирма които ги предлагат на поносима цена и качествен монтаж с последващ сервиз. В различни сайтове цените се движат с разлика до 300 лева. :?
plamen6703 - майстор
Според мен подовият е напълно подходящ и точно такъв климатик ти трябва за спалнята. Попитай тези, които ти казват, че не е подходящ за спалня, защо според тях не е подходящ за спалня :) Модела на "Fujitsu" също е добър вариант, но е засилен откъм параметри, докато на обсъжданото "Мицубиши" параметрите са реални.
В общи линии така стоят нещата, в цялата тема няма нито един лош вариант за климатик, добри машини са посочени и всички биха вършили работа в конкретния случай. Остава само човек да избере за коя марка ще се довери и на кой търговец ще си даде парите!
infomar
Благодаря.
Проблемът е, че не съм от София и изборът ще бъде по интернет и бъркане в чувалът на сляпо.
Има ли проблем с климатици произведени в Китай и държавата производител има ли голямо значение последните години.
Спомням си на времето държахме да е от Япония... Сингапур... а сега всичко се омеши и не знаеш кой какви лепенки поставя.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за мнение, избор подов климатик до 2300 лв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: