Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
moimoimoi - майстор
здравейте, климатика е марка LG обикновен, не е инвертор,при пускане на охлаждане топлообменика на вътрешното тяло замръзва частично,може би 50:50 едната част е ледена а другата дори не е студена
това се случва за около 5-10 минути след като се пусне да работи
филтрите са чисти, дренажната тръба не е запушена

и като се заледи топлообменика почва да тече конденз от топлообменика,предполагам на границата на заледената и незаледената половина тоя лед се втечнява и затова капе вода/конденз
наясно съм че трябва да викна сервиз но искам да съм наясно с причината за проблема
iliya_i - майстор
При каква външна температура се пуска и каква се задава.

Ако го пуснеш при температура 30 гр. и му зададеш 28 едва ли ще замръзне.

Като видиш, че външното изключи, сваляш с 1-2 градус и така, докато стигнеш желаната.

Ако зададеш изведнъж да отработва разлика от 8-10 градуса ще се получи това, което описваш.
DMN - майстор
Турбината да не е пълна с прах и мъх? Степента на оборотите на турбината да не е много ниска?
moimoimoi - майстор
в стаята е около 28 градуса, зададено 24 градуса
филтрите са чисти
турбинкат и тя е чиста
оборотите на турбината бяха на максималните
plamen6703 - майстор
В болшинството от случаите това се дължи на замърсяване на топлообменника и филтрите. Натрупан слой с прахоляк е задръстил топлообменника и се обърква цикъла на изпарение на фреона. Замръзва влагата вместо да се отвежда като конденз по тръбата. Имам впечатления, че си сръчен човек и ми се струва, че сам можеш да се справиш с почистването, ако и тогава има проблем викай вече сервизен техник да го прегледа и не се занимавай с глупости да регулираш и задаваш температури, щото това е ялова работа :wink: ! :partyman:
moimoimoi - майстор
и топлообменика е чист,няма прахоляци

а дали е възможно да е от температурния сензор във вътрешното тяло и при достигане на зададената температура да не спира компресора ?
DMN - майстор
Ами явно му трябва проверка от техник, налягане на фреона, туй онуй, те би трябвало да си знаят :). То и тук май имаше такива хора, но дали ще прочетат темата...
Последна промяна от DMN на чет юли 19, 2018 9:18 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
За първи път ли ще чуеш, че имаш изтекъл фреон, или ни пробваш тук.
moimoimoi - майстор
и аз четох че може да е от намалял фреон или от четирипътния вентил,
пробвах го на отопление и си работи,макар и малко слабо от което заключавам че четерипътния е наред и остава да е намалял фреона
DMN - майстор
fbr написа:
За първи път ли ще чуеш, че имаш изтекъл фреон, или ни пробваш тук.
Ааа, тук ще се включа в защита на moimoimoi, това е съфорумец, който много е помагал и е много в час с електротехниката, едва ли "пробва" в случая някого, просто има нужда от помощ сега, но доколко ще я намери тук :? .

Тема "замръзващо вътрешно тяло на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: