Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
nikolov333 - майстор
Може да са кофти фаските на снадките на тръбите или неправилно стягане..
moimoimoi - майстор
климатика е на 7-8 години и досега не се е развалял
гайките на външното са цели,не са спукани
plamen6703 - майстор
пет юли 20, 2018 11:28 amвалкиса написа:
А според теб фреона откъде е дал фира.
Не съм гадател, врачките и гугъл търсачите се включват привечер, те да гадаят и кълват в интернет каква е причината :cool: ! Автора на темата е един от малкото грамотни електротехници във форума и съм сигурен, че ще вземе правилно решение за климатика :partyman:
валкиса - специалист
Като гледам нещо си станал на криво,по добре си замълчи вместо да ръсиш глупости. :partyman:
plamen6703 - майстор
Като видя, че се включи шушумига по тема, от която нищо не разбира, но цвъка като теб и ми се повдига! От тук си кълвал https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB ... D0%B0.html за спуканата гайка :lol: ама ядец, не се случва всеки ден спукана гайка! :partyman:
preslav - майстор
Ако има изтичане на хладилен агент ще има и омасляване около точката на изтичане - поне за външните тела казват, че е така. Огледай си внимателно, ако имаш достъп, външното тяло - при мен беше просто, но не си направих труда да развия 5-6 самонарезни винтчета и ме "обуха" с презареждане за 80-90 лв., а след това климатикът отиде за скрап. Пробивът беше около мястото, в което кабелите влизат в компресора - май кликсон му викаха. В последствие се оказа, че има хора, които ремонтират такива "спукани" компресори и ремонтът с презареждането излиза около 120-150 лв., което е несъизмеримо по-малко от нов компресор или климатик.
Успех!
fox_vt - майстор
Такива хора които ремонтират спукани компресори само ше ти вземат парите защото компресора след тази интервенция е пътник с билет не дали а кога ще откаже. А климатика на автора заради който отидоха три страници плява е за фреон.
nikolov333 - майстор
Той хубу за фреон, ама защо е за фреон? :-D
kozl - майстор
И аз съ :? Как от по-малко фреон ще се получи повече лед :? Логически мисълта ме навежда или към проблеми с въздушната струя, която обтича охладената повърхност или към причини, поради които се охлажда само част от ламелите много по-интензивно, въздушната струя не успява да нагрее повърхностите на топлообменника и конденза замръзва.
В офиса климатика започна да не охлажда достатъчно и в стаята беше топло спрямо предния сезон. Извиках техник от Жарклима. Дойде пъхна един термомер при топлообменника, който отчете 11 гр и рече та отсече - всичко е наред требе ви по-мощен климатик. А па я вземах една мостра от дървена колона за парапет, де приличаше на бухалка и докато оня си мислеше, че ще го съветвам с бухалката и зае отбранителна поза, аз закачих на колонката лист А4 с габърче и ги поднесох към вътрешното тело, че бе високо. И така със скалъпения ветропоказател го питам тоя лист требе ли да трепне, когато вентилацията е на макс? Повече не си говорихме. Техника разглоби вътр.тяло, измъкна вентилатора и една платка и ги отнесе нейде. След некакво време ги донесе и монтира и климатика отново се "съживи". Каза, че само са почистили вентилатора. Вероятно лагеруването. Е тука имаме един шмугльо "Румба" де обира прахта по пода и неколко пъти го чистя и продухвам лагерите на вентилатора му. Последния път беше в сервиз, че почна да не си намира дока и спира нейде си. Та в сервиза направо сменят вентилатора с корубата и казаха това им е слабо място. Нема кой да си играе да разглобява и да чисти ел.мотора на вентилатора.
Последна промяна от kozl на съб юли 21, 2018 11:37 am, променено общо 1 път.
a_stoev - майстор
Турбината има навика да замазва перката и профила от дъга като скобата ")" става на полумесец, равен "D".

Логиката на замръзването е, че когато намалее фреона, пада високото налягане и преминава по-малко фреон през капилярката и се изпарява при по-ниски налягания, съответно температури. Така има по-ниска температура на питата на мястото на изпарението. Хладилната мощност зависи от количеството изпарен фреон и в този случай намалява.

Тема "замръзващо вътрешно тяло на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: