• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
chapara - майстор
Има, с
https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... 78&bih=451

, изрезваш точно, без да навлизаш повече от сантиметър в главната тръба и мажеш, може и по някоя ъглова планка към двете, но и без такива ще стане работата, там мняма налягане или вода , така че действай :wink:
Руди - майстор
пет юли 27, 2018 8:30 amiliya_i написа:
Добре е да се сложат и обратни клапи, за да не се вентилира от едното помещение към другото :-D
Всъщност, най-лесния вариант е да се вентилира именно така,
вентилатор от мокрото към банята и от банята навън.
Когато работи сушилнята - се включват и двата. Парата от
сушилнята е ароматизирана, няма да създаде дискомфорт в банята.
Иначе желанието да се прави втора тръба, та да се опакова
с гипскартон за мокро и т.н. е похвално!
marian1 - майстор
Не знам какви са ти уменията, ноо, ще ти кажа, как аз бих го направил. Извинявам се предварително за допуснати грешки, пиша на тел, и тръдно целя буквите. Та по въпроса.
Взимаш едно парче тръба, с което ще правиш въздуховода. Към него прикрепяш чрез нитачка и шайби( примерно квадратни от ламаринка) малки ъгълчета - пети. Ако имаш късмет, так дето ще дупчиш, няма да е бетонна колона а коминни тела. Правиш отвора в тякото, стигаш до ламарината. Ламарината ще я отвориш най вероятно с лист ножовка, защото няма да ти се отваря дупката в повече. Пробутваш тръбата до петите който си закрепил, дупчиш и захващаш с нитачка.
Успех
пет юли 27, 2018 11:18 ammarian1 написа:
Не знам какви са ти уменията, ноо, ще ти кажа, как аз бих го направил. Извинявам се предварително за допуснати грешки, пиша на тел, и тръдно целя буквите. Та по въпроса.
Взимаш едно парче тръба, с което ще правиш въздуховода. Към него прикрепяш чрез нитачка и шайби( примерно квадратни от ламаринка) малки ъгълчета - пети. Ако имаш късмет, так дето ще дупчиш, няма да е бетонна колона а коминни тела. Правиш отвора в тякото, стигаш до ламарината. Ламарината ще я отвориш най вероятно с лист ножовка, защото няма да ти се отваря дупката в повече. Пробутваш тръбата до петите който си закрепил, дупчиш и захващаш с нитачка.
Успех
Тази тръба може ли да е PVC, предполагам нитовете от нитачката могат да си хванат и на PVC тръба ? Нитачката може да изиска повече простванство за работа, за това към голямата метална тръба предполагам мога да захвана със самонарезни винтове.

Разбира се всичко ще уплъутня със полиуретанов уплътнител, както е писал колегата по горен пост.
chapara - майстор
Със всичко може да я укрепиш, а и полиуретана е големо животно, то най-вече ще държи. После нали ще в подзидаш и измажеш, това последното ще я държи во веки-веков :wink:
bobivg - специалист
Аз бих сложил една трансфера решетка на стената между двете помещения там където иска да мине с въздуховода. От рисунката съдя, че вратата на пералното е тип хармоника демек не много плътна така ще си вентилира и двете двете помещения. Ако врата на пералното е много плътна може да се подреже малко или някакво друго решение.
  • 1
  • 2

Тема "Втори отвор за въздуховод банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: