Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Кики - специалист
Здравейте!
Имам един въпрос, климатика е Мидеа 12-ка конвенционален, за протокола модел MSR-12HRN1.Днес както работеше и спря да охлажда като взе да си сваля сам оборотите на вентилатора на вътрешното тяло (беше на макс) погледнах го и видях че мига диодът на таймера без да съм барал изобщо дистанционното. Опитах да му подам някаква команда от дистанционното но не реагира на нищо. Изключих го от захранването и след включването си тръгва нормално вътрешното тяло но външното не включва изобщо като не светва никаква индикация и нормално си показва само зададената температура. Направих няколко опита през половин-един час но не би, тръгва само вътрешното тяло без никакви индикации на диодите.
Какъв може да е проблемът?
Благодаря на всички отзовали се!!!
Кики - специалист
Днес пробвах наново да включа климатика, вътрешното тяло си тръгва, чува се релето което трябва да включи външното тяло и след секунди това реле пак изщраква но външното тяло така и не тръгва. Няма индикации по лампите на челния панел на вътрешното тяло, стоят си изгаснали като вътрешното тяло продължава да си работи.
КИМИ - специалист
Търси сервиз за климатици. Моите и двата ми станаха за ремонт съответно на 8 и 10 години и пълнене и други игри излезе 150 + 230 лв. със свалянето на телата и 1 седмица в сервиза. Те си правят всичко.
Кики - специалист
Оправих го, смених кондензатора на компресора.
lyubohar - майстор
Браво.
В стила на форума.
Ама никой тук не даде акъл,а към сервиз.
Спестил си поне 50лв.
Кики - специалист
Да, надявах се някой тук да ме "светне" но не се получи, не съм гъзобрък и поназнайвам това-онова ама климатик не съм пипал. Та попрочетох малко, разгледах някоя друга схема и един два разговора по телефона та се получи. То сервиза всеки го знае.
Съвсем добронамерено си мисля че желаещите да помогнат просто не са прочели темата ми, защото знам че във форума има много отзивчиви люде.

Тема "Климатик Мидеа 12-ка прави номера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: