• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
batvenko - специалист
Фугата между двата входа /блока/ е 10-15 см. Виж дали е затворена отгоре и отстрани..... Според мен нищо не пречи, няма и на кого.....
шоп - майстор
вт юли 31, 2018 11:51 pmdiandak написа:
Въпросът ми е мога
ли да направя дупка в стената да изведа там тръбата?
Не!
Всеки аспиратор или абсорбатор изхвърля доста мазнини в следствие на готварски дейности

Възможно е да се получи запалване/самозапалване на тази мазнини и се стига до пожар.

Въпроса е не дали, а кога, ще стане запалване на мазнините и когато пожара се разпространи по тези две омазнени стени е много възможно пожара да се разпростре и до други имоти и да се стигне до жертви :idea:
batvenko - специалист
Е, не така с пожарите.... Ако погледне усвоените тераси, където има аспиратори почти на всички отвън е монтирана "шапка" с или без клапа - при мен също е така.... И не съм се запалил....
шоп - майстор
ср авг 01, 2018 3:29 pmbatvenko написа:
Е, не така с пожарите.... И не съм се запалил....
Въпроса е не дали, а кога?
Казвам го от гледна точка на дългогодишна проф. пожарникарникарска практика.

Където има натрупване на мазнини и висока температура рано или късно е възможно да възникне предпоствка за самозаплаване.
kozl - майстор
Ах тея мазнини и миризми! Ако хлебарките ги надушат дали нема да им стане инкубатор фугата м-у секциите
nikolov333 - майстор
Ако не е много далече отвора от фасадата, най-добре е да се опита да се изведе тръба до нея за да духа в "атмосферата", но и алпинисти ще трябват май..
naster - майстор
+1 на горното мнение. Тръба в куфар до външна стена. Знаете ли колко гад живее в това пространство? И гледайте съседите да не ви надушат, защото промяна на предназначение на помещенията "мокро" над "сухо" става с проект. Печката, а мивката с тръбите дека е?
  • 1
  • 2

Тема "Отвор за аспиратор в международното пространство?000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: