• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте,

Искам да направя втори отвор над текущия за вентилация в банята, да отведа този отвор в съседното помещение чрез въздоховод и да го закрия чрез гипсо картон. В съседното помещение (2 квадрата) ще са ми пералня и сушилня и искам да има вентилация, с цел да няма мухъл.

Проблема идва от това, че вентилацията на баните в блока се оказа поцинкована тръба, а не стандартена шахта, в която мога просто да направя втори отвор. Тоест тук трябва да се изреже отвор в тази тръба и да се включи и "завари" предполагам нова тръба към банята ми.

Моля за съвети как може да бъде реализирано и към кого трябва да се обърна ако реализирането изисква заварка. Прилагам снимки.

Благодаря Ви !

Прикачен файл

proekt.png
проект
proekt.png (51.19 KиБ) Видяна 1816 пъти

Прикачен файл

09.jpg въздуховодната инсталация на блока

Прикачен файл

a12.png снимка на текущия отвор в банята
fox_vt - майстор
Някой тенекеджия да ти направи присъединителен фитинг от поцинкована ламарина която ще завиеш към тръбата със самонарезни видии след като си намазал със силикон.
chapara - майстор
Сложи един
Изображение и продължи към мокрото :wink:
fox_vt - майстор
Не се знае диаметъра на тръбата а и ще трябва компенсатор и рязане на тръбата а дали ще може да се реже.
lov - майстор
Колкото и да има разлика силикона ще го уплътни като има човек желание. Пък то и там ще се замазва така че нищо не е фатално. Даже не е нужно и да го хваща с рапидки. Не е вода под налягане ами въздух.
fox_vt - майстор
Имах предвид колегата с тетката. Но пък ми дойде друго на акъла,тази тетка да се среже по дължина и така да се лепне да се избегне тенекеджията.
iliya_i - майстор
Тази тетка може да се наниже в съществуващият отвор и да се уплътни. Страничното отклонение остава за банята, а това направо продължава с тръба към другото помещение. Накрая се затваря в куфар от картон. Добре е да се сложат и обратни клапи, за да не се вентилира от едното помещение към другото :-D
chapara - майстор
Ей най-накрая някой да ви просветли, никакво творческо мислене :-D

,и двата вентилатора с клапи :wink:
fox_vt - майстор
Това не се бях сетил ама явно защото никога не се ползва такава тетка ами У разклонение. :lol:
Здравейте,
Текущия отвор е ф120. Разстоянието от отвора до тавана е прекалено голямо (31 см от центъра на отвора), това означава, че куфара трябва да е поне 40 см от тавана, което ще стой страшно.

Мисля си за нов отвор възможно най-високо и примерно ф100, след това да се закрие с окачен таван на 13-15 см. Прави сте, че приключението с връзката към текущата тръба остава, тя е доста над ф120 . Има ли начин да свържа директно ПВЦ към ламаринения въздуховод ?

Прикачен файл

а13.png
  • 1
  • 2

Тема "Втори отвор за въздуховод банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: