• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
ср сеп 12, 2018 10:25 amgeorgibln89 написа:
Ако знаете от къде мога да намеря и добра книга за климатични системи, без значение дали в електронен или хартиен вид?
Свали си книгата на Котзаогланиан ще се учудиш на колко лесен език е написано всичко без нито една формула. Уникална е.

На руски съм си я свалил от тук http://www.xiron.ru/component/option,co ... fo/id,758/
a_stoev - майстор
Освен да го пуснеш на отопление, да надуваш в бутилката докато спре пресостата, после да охлаждаш бутилката и нов пуск. Предполагам, че ще изключва за десетки секунди по високо налягане и ще го чакаш десет/-ки/ минути да изстива. Като цяло тоя режим не е от здравословните за компресора.
чет сеп 13, 2018 9:56 pma_stoev написа:
Освен да го пуснеш на отопление, да надуваш в бутилката докато спре пресостата, после да охлаждаш бутилката и нов пуск. Предполагам, че ще изключва за десетки секунди по високо налягане и ще го чакаш десет/-ки/ минути да изстива. Като цяло тоя режим не е от здравословните за компресора.
Здрасти, първо мисля да свържа бутилката към течния порт и да я оставя 24часа (може и повечко) да престои в лед, и после един или два пъти да помогна с компресора малко и толкова. Ще е интересно колко ще успея да събера така имам и електронни везни (тези в куфарчето) за фреон, така че с горе долу с добра точност мога да видя какво е събрано.

Поздрави!
a_stoev - майстор
Всъщност ако бутилката ти е двукранова може да вържеш течната линия /тънката тръба/ на крана със сондата и дебелата на газовия кран. Пускаш на охлаждане, грееш течностния отделител да няма фреон в него и чакаш да спре по ниско налягане или поне да се заскрежи добре, гасиш и би трябвало да обере останалите горещи пари на 90%.
Ако ти е еднокранова сложи я в голяма кофа с лед и сол добре изолирана с каквото ти попадне, вата, юргани за ужас на жената и т.н. и заради температурната разлика ще обереш фреона на 90%, въпроса е с каква скорост. Ако тялото е на слънце, няма и смисъл да помагаш с компресора.
  • 1
  • 2

Тема "Събиране на фреон от външно тяло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: